Wpis z mikrobloga

@enemydown: stonka bardzo fajna, prace to wiadomo że zajebiste :) aczkolwiek brakuje mi w case z matte paintingu takich elementów work in progress, wstępnych projektów, oraz takich modułów before-after z suwakiem, żeby można było lepiej zobaczyć jak wygląda bez twojej pracy, coś jak. np w tym showreelu tylko statycznie
https://www.youtube.com/watch?v=pBy1g7gbXCQ
- imo to bardzo tworzy klimat i pokazuje możliwości CGI
  • Odpowiedz
@Endrius: nie zmieściły się ;)
@Kien: Tak wiem, małe studia mogą sobie pozwolić na takie breakdowny z większości ujęć. Nad wielkimi produkcjami nie ma ludzi, żeby robiły "breakdowny" każdego ujęcia z setek.
Bardzo bym chciał, żebym takie miał do portfolio, jednak praca całej ekipy jest wyliczana co do funta i od razu każdy przeskakuje do kolejnego projektu.
Z Thora u nas zrobili całkiem sporo breakdownów, ale to do demoreela bardziej
  • Odpowiedz
@jarcou: To podstawowy błąd, owszem materiału jest sporo ale wszystkiego absolutnie da się nauczyć samemu. Ja uczyłem się tego 8 lat temu kiedy niczego prawie nie było. Dzisiaj jest absolutnie wszystko na youtubie, trzeba tylko się tylko zmobilizować i w rok spokojnie możesz być na poziomie Juniora i pracować w filmie.
  • Odpowiedz
@enemydown: Jak doszedłem do tego gdzie teraz jesteś? ;D też grafik here ale zielony jak na razie. Nie wiem czy to mój kierunek :) Ale mógłbyś coś opowiedzieć? ;), szczególnie mnie interesuje jak wygląda Twój warsztat pracy - wiesz biurko, obok biurka, komp (trzymasz pulpit czysty, ascetyczny czy zawalony ikonkami? ;D) jakiś Twój własny styl??

To podstawowy błąd, owszem materiału jest sporo ale wszystkiego absolutnie da się nauczyć samemu. Ja uczyłem
  • Odpowiedz
Że tez powinienem musem uczyć się tylko tych oficjalnych programów? jak to jest?


@caribbean: Tak, jest pipeline w każdej firmie i cokolwiek np @Naxster nie powie to lepiej, żebyś te softy znał. W sumie jest to wymagane, no chyba, że jesteś koncepciarzem ;)
  • Odpowiedz
Gdzie można ogarnąć jakieś dobrze ogółem ogarniające mnie jako grafika szkolenie/trening? Tak żebym wiedział że nie mam nic pominięte, i mój warsztat jest top-notch? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@caribbean: A masz coś koło 20k pln?
  • Odpowiedz
@caribbean: Dzięki za miłe słowa. Wszystkiego nauczyłęm się sam, teraz można zrobić to jeszcze w krótszym czasie oglądając Youtube.
Znam się głównie na filmie, jeśli Cię interesuje specyficzne stanowisko najlepiej wejść na stronę jakiegokolwiek studia filmowego, które Cię interesuje i wałkować wszystko po kolei z tego czego wymagają na dane stanowisko. To najprostrza droga i którszej nie ma.

Mamy po dwa komputery, Linux i Windowsa. Na linuxie wszystko jest oskryptowane i
  • Odpowiedz