Wpis z mikrobloga

Dzisiaj będzie bardziej archiwalnie. Mam dla Was nie lada ciekawostkę historyczną w górskim klimacie, lecz z dość nietypową treścią. Okazuje się bowiem, że słynna asfaltówka prowadząca nad Morskie Oko to nie tylko nieustanny potok turystów, bryczki, szpilki i adidasy... Niewiele osób spośród tłumów odwiedzających współcześnie Morskie Oko zdaje sobie sprawę z tego, że jeszcze niecały wiek temu organizowano tam międzynarodowe, górskie rajdy samochodowe i motocyklowe! Zdziwieni? Zachęcam więc do zapoznania się z ciekawą historią tego pozornie dobrze znanego miejsca! Artykuł okraszam sporą ilością archiwalnych zdjęć z pięknymi automobilami z dwudziestolecia międzywojennego. Zrobiono je na trasie wyścigów, czyli właśnie na wspomnianej drodze nad Morskie Oko. Zapraszam!

Link do znaleziska: Rajdy motoryzacyjne pod Morskim Okiem. Kiedyś, to jednak były czasy!

Z góry dziękuję wszystkim wykopującym!

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski).

P.....l - Dzisiaj będzie bardziej archiwalnie. Mam dla Was nie lada ciekawostkę histo...

źródło: comment_DJAJDSIjSvV8babPkt1MkQEEf6Vvbbm0.jpg

Pobierz
  • 41