Wpis z mikrobloga

Półtora roku temu kupiłem auto. Od tego czasu zawsze się cieszyłem, że ceny benzyny są "jako takie". Czyli od 4.3 zł za litr, czasem do 4.8 zł. A dziś co? Wjeżdżam na stację, a tu jeb 5.02 zł. Super, w wakacje pewnie będzie 5.50 zł. W Polsce za minimalną krajową na chwilę obecną za godzinę pracy masz niecałe 2 litry benzyny. W Niemczech jakieś 6.5 litra. Ale najważniejsze, że wstaliśmy z kolan.
#zalesie #polska #bekazpisu #polityka
mattheo1994 - Półtora roku temu kupiłem auto. Od tego czasu zawsze się cieszyłem, że ...

źródło: comment_5wbiWCqKhWGLu1uPpOYVFmfUfnBerj33.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mattheo1994: No wiesz jakby ropa była po 3.50 to nie musiałbym się posiłkować i kombinować. Ale skoro w naszym państwie ponad 50 procent ceny ropy to opłaty, które idą do państwa to #!$%@? im w czoło.
  • Odpowiedz
@GordonLameman3:

Czyli twoim zdaniem wzrost cen paliw w Polsce nie ma nic wspólnego z uchwaleniem opłaty emisyjnej?....

Czekaj, czekaj. Podaj konkretne głosowanie które ją przyklepało.

Pisiorom kwestia cen ropy na rynkach i kursu złotówki nioe przeszkadzała w krytykowaniu
  • Odpowiedz
@mattheo1994 ech jak tak kiedyś wziąłem arkusz Excela z wydatkami na autko wyszło mi, że w jego eksploatacji tylko 40 % to paliwo. Nawet jakby kosztowało po 6 zł to daje różnice 70 zł miesięcznie. Wolałbym je odłożyć, ale przy ogólnym budżecie to małe miki ( ͡° ʖ̯ ͡°). Gorzej z branżą przewozów transportem i innymi. Za jakiś czas ceny wrócą do normalności. A PiS to są
  • Odpowiedz
@mattheo1994 podwyżka ropy na rynkach światowych - już po minucie aktualizacja cen na stacjach paliw.

Obniżka cen ropy na rynkach światowych - panie, jak mamy ceny obniżyć, skoro sprzedajemy jeszcze paliwo z drozszej dostawy..

Mega obniżka cen na rynkach światowych - o kurna, tak tanio być nie może, trzeba dowalic nowym podatkiem w cenie paliwa..
  • Odpowiedz
A może sprawdź ceny ropy na giełdach światowych zanim przepiszesz wytyczne od prowadzącego?


@VrubeL: gdy cena za Tuska dobijała do 6 zł za litr to wtedy cena baryłki była powyżej 150$. Ile będziemy płacić za litr paliwa w sytuacji gdy USA zaostrzy konflikt z Iranem? Czy Kaczyński tak ochoczo będzie mówił o obniżce akcyzy, której wprowadzenie zalecał Tuskowi?
  • Odpowiedz