Wpis z mikrobloga

@sezet11: Ja tam nigdy nie wyrosłem z korwinizmu, zawsze miałem centrolewicowe poglądy, ale też nie jestem przeciwnikiem kapitalizmu. Jestem za to przeciwnikiem całkowicie wolnego rynku, bez ingerencji państwa w gospodarkę, bo w przeciwieństwie do korwinistów umiem korzystać z kalkulatora i wiem, że bez państwa niektórych usług by po prostu nie było.
@sezet11: Startupy i małe kilkoosobowe firmy to raczej na rowerach. To tylko twoja zawiść biedaka, jeśli ktoś ma więcej niż ty, to mu #!$%@?ć. Ciekawy jestem jak szybko zmieniłbyś retorykę gdybyś się dorobił jak oni, chyba że jesteś takim dobrym człowiekiem że sam z uśmiechem na gębie oddawałbyś 80% swojego dochodu na nierobów i urzędników.
oddawałbyś 80% swojego dochodu na nierobów


@Ingeborg: xD, moja druga praca trzy lata temu, wypracowywalem dla firmy jakies 6-7 tysiecy na miesiac, latwo to bylo obliczyc, wyplata? 1600 na reke xDDD #!$%@? od janusza po trzech miesiacach okresu probnego, myslalem ze zapraponuje jakakolwiek podzywke a tu nic xDDD
@sezet11: Nie wiem co ty tam robisz, ale wyobraź sobie że w tych twoich wypracowanych 7k, poszło na ZUS, podatki, materiały, utrzymanie budynków firmowych. Oczywiście że chciałbyś żeby płacił ci 100% twojego wkładu, a firma niech zarabia na twojej wdzięczności.
Witamy na wolnym rynku, jeżeli ci się nie podoba u jednego to szukaj bardziej szczodrego pracodawcy. Wątpię żeby któremuś opłacało się płacić ci nawet 50% twojego wkładu, więc swojej wymarzonej pracy
@sezet11: Jakich by podatków firmie nie dali (chyba że zabójczych) to zawsze i tak odbije się na tobie. Sam zauważyłeś że to chciwe janusze, więc myślisz że jeśli narzucą im +20% nowego podatku, to pogodzą się z tym, zbiednieją i zrozumieją jak to jest biednym dzięki czemu dadzą wam podwyżki z empatii? Nie, obniżą ci jeszcze bardziej pensje, a jak ograniczy ich płaca minimalna to podbiją ceny towarów i wyjdą na
@kurczok: mam tak samo jak ty, z tym że uważam że są gałęzie w których państwo musi istnieć, np. edukacja do 16 bądź 18 roku życia czy opieka zdrowotna dla niepełnoletnich. W pozostałych jak najwięcej wolności i jak najniższe podatki (znaczy budżet choćby skały sraly zawsze z nadwyżka, ale wycięcie niepotrzebnych wydatków)
@sezet11 jak Korwin powiedział że separatystom donbaskim powinno się współczuć jak powstańcom śląskim czy jakoś tak , a potem Bosak nie widział nic złego w tej wypowiedzi pytany przez dziennikarza. Wyleczylem się i z Korwinizmu i z ciągat do RN w minutę.
@sezet11: Ja nigdy nie byłam korwinistką, ale raz mi się w wyborach parlamentarnych omskło i zagłosowałam na jednego z kandydatów jego partii - co jak co, ale wstyd nie zagłosować na Marksa z partii Korwin :D