Wpis z mikrobloga

  • 212
@balatka zawsze beka jak ludzie piszą, że muszą w miesiąc zrzucić 10kg xD nawet jak zrzuca to jest to tylko liczba na wyświetlaczu, dalej będą ulanymi knurami
  • Odpowiedz
@PaNaTypa: 1kg tłuszczu ~ 8000 kcal
10*8000 = 80 000 kcal
80 000 kcal / 30 dni = 2666
więc żeby realnie zrzucić 10kg w miesiąc, trzeba mieć bilans kaloryczny na minusie aż ~ 2700 kiedy średnie zapotrzebowanie dzienne statystycznego człowieka to 2000 kcal. Nie jedząc nic nie da się zgubić 10 kg w miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pisze o tłuszczu, bo podczas chudnięcia traci
  • Odpowiedz
2700 kiedy średnie zapotrzebowanie dzienne statystycznego człowieka to 2000 kcal. Nie jedząc nic nie da się zgubić 10 kg w miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@RapKanciaporElo: Statystycznego człowieka nie ma. 150 kilowa świnia to pewnie zużywa 4000 i to na samo wstanie z łóżka ;)
No i 1kg tłuszczu to 7000-7400 kcal nie 8k, więc to przy dużej skali robi robotę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
No i 1kg tłuszczu to 7000-7400 kcal nie 8k, więc to przy dużej skali robi robotę.

@loczyn: trudno dokladnie okreslic, ile trzeba spalic kalorii zeby stracic 1kg tluszczu, ale mowi sie nawet o 9-10k (mimo, ze wartosc energetyczna tkanki tluszczowej jest mniej wiecej taka jak podajesz).
  • Odpowiedz
@gelu100: ja zjechalem z 90 kg do 82 w 2 miesiace, tyle ze kalorii z 1600-1800 srednio bylo + trening silowy, no ale do tego cheat day raz albo dwa w tygodniu wiec na dzien z 2100 moze wychodzilo
  • Odpowiedz
@marcelowy16: to jest już dosyć nieaktualny mit, nie tylko na śmieciowym jedzeniu się człowiek pasie. Kawałek jakiegoś sera >40zł/kg do tego dobrej jakości mięso, jakieś przystawki, dobry deser i garść jakiś orzechów a do picia coś co ma dużo kalorii i na jednym posiłku człowiek jest 1k kcal do przodu.
Paradoksalnie jak ja zmieniłem dietę to o wiele mniej na jedzenie wydaję.
  • Odpowiedz
@Arintor: wow to ladnie.;) Cheat day czyli #!$%@? czipsy i kole czy no. Caly dzien cos nie zdrowego jadles?Ile treningow silowych? Ja wole cwiczyc w grupie Bo jakos tak wieksza motywacje mam ;p
  • Odpowiedz
@Nidor:

Wolę ludzi, którzy chcą zrzucić 40 kg w maks dwa miesiące, a na które ciężko pracowali latami. A jak się nie da, to w #!$%@? z taką dietą, bo nie da się schudnąć xD

Da się.

  • Odpowiedz