Wpis z mikrobloga

Ostatnio miałem przyjemność zakupić Cold Steel ProLite (czaiłem się na niego już jakiś czas) i w sumie chciałbym polecić ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nóż design'owany przez Andrewa Demko; całkowita długość 20,3cm; złożony 11,7cm, rękojeść nylon z włóknem szklanym, stal: niemiecka 4116, czyli mega antyrdzowa i antykorozyjna - do typowego EDC jak znalazł, nóż bardzo lekki, bodajże 95g.

W polskich sklepach cena około 140zł, czyli obecnie najtańszy nóż z opatentowaną przez CS blokadą Tri-Ad lock co jest bardzo dużym plusem, mamy high endową blokadę w tanim nożyku, jest tańszy od Cold Steel Working Man (praktycznie ten sam nóż z inym designem). Jest jeszcze wersja ProLite Sport, różniąca się innym designem głowni i bez kołka pod kciuk, a z otworem.
#noze #nozeboners
Pobierz k.....5 - Ostatnio miałem przyjemność zakupić Cold Steel ProLite (czaiłem się na nieg...
źródło: comment_ccQ5iBDctqH2ixuRhUOnhNj671aOlqp7.jpg
  • 8
@robvan: Dziesiątki ludzi, których znam nosi na co dzień przy tyłku składane noże. Przydaje się do dziesiątek rzeczy - od posmarowania bułki, przez otwarcie zgrzewki, przekrojenie opaski zaciskowej, podważenie czegoś, otwarcie piwa, zajęcie rąk, kiedy człowiek się nudzi, cieszenie oka, jeśli nóż jest estetyczny, struganie patyka, jeśli jest potrzeba itp itd.
Dużo czasu spędzam za granicą na krótkich wyjazdach służbowych, gdzie zabieram tylko bagaż podręczny, więc nie mogę mieć ze sobą
@robvan: Cóż, zapewne zależy to od socjalnych baniek, w których się obracamy ;)

Być może nie jestem tutaj w pełni miarodajny - dużo moich znajomych jednak trochę siedzi w tematyce noży, tak jak inni siedzą w tematyce gier na pleja czy piłki nożnej.