Wpis z mikrobloga

Pracuje z lektorami języków obcych i dziś starsza Szkotka powiedziała mi, że ślicznie mówię po angielsku i ze chciałaby chociaż w połowie tak mówić po polsku jak ja po angielsku ()
Zrobiło mi się tak miło, że w rezultacie sama się zbiłam z pantałyku i zaczęłam się mylić.
#brawoja #heheszki #pracbaza #logikarozowychpaskow
  • 6
@coffeinaddict: no bo to prawidłowe podejście.

Zresztą większość obcokrajowców, z którymi rozmawiałem w ich rodowitym angielskim, była świadoma tego, że to nie jest mój pierwszy język xD
Tak samo jak ktoś obcy mówi po polsku, to nie śmieję się z niego, tylko doceniam wysiłek lub wkład w naukę
@coffeinaddict: no to właśnie chyba wie co mówi ;)

Chociaż wydaje mi się dziwne, że uczysz swojego języka w obcym kraju przez tyle lat a sama nie chcesz się nauczyć języka kraju, w którym żyjesz i pracujesz
co prawda 17 lat to sporo, ale widocznie niewystarczająco


@nacpanazielonka: Znam Mongoła, który po roku mieszkania w Polsce mówi płynnie w naszym języku (i na dodatek studiuje po polsku, na kierunku technicznym). Mam też innych znajomych zza granicy, którym nauka polskiego na poziomie komunikatywnym zajęła raptem kilka lat. Więc bez przesady.

Chociaż może tutaj przeszkodą jest podeszły wiek, nie wiem na ile "starsza" jest ta kobieta.