Wpis z mikrobloga

@Rivgen problem jest jednak taki że nie mam zbytnio dostępu do mierzenia ram różnych firm bo mieszkam w małej mieścinie gdzie sklepy oferują tylko rowery MTB miejskie itp
@steeeel Myślę, że coś około 48-50cm, ale najlepiej przymierzyc.

PS. Serio masz taki maly przekrok? Ja mam podobny wzrost a przekrok ok 70cm.
@krry: myślę, że też bym miał taki przekrokł ale niestety jestem chory na lekki stopień wrodzonej łamliwości kości przez co mam trochę nieproporcjonalne stopy do reszty ciała, wygięte piszczele i wykrzywione kolana do środka
@steeeel Nie zadzroszczę.
A może pomyśl nad "wygodniejszym" rowerem niż szosa.

Ja co prawda szosy nie mam, ale mierzylem kiedyś 48cm i wydawała mi sie ok dla mnie. Nie wiem czy sa jeszcze mniejsze rozmiary bo ta juz była taka "miniaturowa" ;)
@krry: mniej więcej rok temu złapałem ogromnego bakcyla na punkcie jazdy rowerem. jeżdżę teraz hexagonem na kołach 26 cali i większość czasu spędzam na asfalcie, przez co taki wybór, zastanawiałem się jeszcze nad gravelem ale w tym budżecie raczej nie dam rady: jest marin nicasio za 2,9k zł ale odstrasza mnie w nim stalowa rama, jest jeszcze romet aspre ale mają mojego rozmiaru
@steeeel Wiem co czujesz. Ja swojego mtb też długo szukałem zanim znalazłem co by spełniało moje wymagania i żeby rozmiar był ok.
A może jakiś rower crossowy lub treking? Nie wiem na ile Twoja choroba może Ci przeszkadzać, ale te rowery są wygodniejsze, niż szosy, czy nawet gravele.
@krry: teraz choroba nie jest przeszkodą właśnie bo dzięki rodzicom, którzy wozili mnie na wiele form rehabilitacji wstałem na nogi (jeździłem kiedyś na wózku), udzielam się też w sporcie (pływam 2 razy dziennie), problemem jest tylko mój wzrost, rozważyłem już chyba każdą opcje między szosą, mtb, trekingiem, crossem i najbardziej odpowiada mi właśnie szosa bo bardzo lubie jeździć w długie trasy, wydaję mi się że merida ma małe ramy, interesuje mnie
@steeeel: Faktycznie mają małe rozmiary. Najlepiej i tak przymierzyć chyba, że zaryzykujesz i kupisz przez internet z możliwością zwrotu. Co do rozmiaru kół nie pomogę, nie znam się aż tak dobrze na szosach, ale patrząc na specyfikację roweru na stronie producenta, nie widzę wzmianki by koła były inne.