Wpis z mikrobloga

@tomuho: O tym, że przepłacisz to już pewnie wiesz... Pamiętaj żeby nie wierzyć w gadanie o tym jakie to możliwości będą stały przed Tobą otworem gdy tylko ukończysz ten kurs. Nauczą Cię podstaw - i to pewnie tylko jednej technologii - np. jednego konkretnego języka programowania. To za mało by wejść na rynek pracy do tak specyficznej branży. Jeżeli nie lubisz czytać, rozwiązywać zagadek i przede wszystkim uczyć się samodzielnie to
@tomuho: Jeden mirek niedawno o to pytał ale usunął pytanie :(
Prowadziłem kursy w SDA i powiem Ci tak: powiedz mi czymś się zajmujesz a ja Ci powiem czy warto. Część osób przychodzi na ten kurs i nie ma odpowiedniego podejścia do rozwiązywania problemów a uczy się ja programować. Ludzie po kierunkach technicznych mają dużo łatwiej. Są do przodu, Ci co nie ogarniają tracą motywację i potem poziom grupy się rozjeżdża.
@Koryntiusz pracuje w korpo, wiec pracuje z kompem ale wiecej na excelu i manualnego sprawdzania bazy danych. Duzo dookola mnie prawdziwych programistow i jak z nimi gadam to namawiaja mnie na nauke i dolaczenie do nich. Siedze troche w domu i ucze sie na wlasna reke: ksiazki, udemy, yt itp. na kurs chcialem sie zapisac bo czuje ze tam poprowadza mnie krok po kroku i wytka bledy ktore robie od poczatku. A
@Koryntiusz: Hey, będę mistrzem łopaty i odkopię temat ;)

Chciałbym się Ciebie dopytać o parę szczegółów, ze względu na to, że znasz tą firmę i kurs od podstaw.
Mocno myślę o skorzystaniu z kursu Java w Rzeszowie. Wiem, że to tylko wstęp i tak naprawdę najwięcej czasu trzeba poświęcić na samodzielną pracę. Sam już trochę temu zacząłem się uczyć htmla, cssa, potem pythona (przede wszystkim teamtreehouse) - ogarniam temat stopniowo, ale
Martwą mnie trochę opinie na sieci dotyczące SDA, że szkoła nie ma jasno ustalonego programu (każdy trener prowadzi po swojemu), a trenerzy często są rekrutowani na bieżąco. Sprowadza się w to w mojej opinii do tego, że mam pewną loterię - albo będzie fajny i trener i dobrze wydana kasa, albo kicha ;)


@13579_: Za Rzeszów się nie wypowiem ale program kursu jest chyba w każdym mieście taki sam. Około 360h
@StaraSzopa Hej, łatwo nie było... Wybrałem kurs wieczorowy i od poniedziałku do piątku po pracy chodziłem na zajęcia. Po skończonym kursie miałem problemy z załapaniem nowej pracy ale dostałem się na testera do firmy Accenture :) jestem już na nowym stanowisku ale wciąż w tej samej firmie. Z mojej 15 osobowej grupy na kursie SDA do końca dotrwało 10 z czego jedna nie wiem osoba nie wiem czy się gdzieś załapała ale
Witam serdecznie zastanawiam się nad nauką testowania oprogramowania ale mój angielski jest na poziomie bardzo średnim. Zastanawiam się czy jest szansa poradzić sobie bez bardzo dobrej znajomosci języka ? Chodzi mi oczywiście o początki bo nie zamierzam poprzestać na tym poziomie. Pozdrawiam