Wpis z mikrobloga

  • 1
Hej

Chcialbym zapytac sie was o opinie na temat kursu java w SDA softwer development academy. Czy ktos z was bral w tym udzial? Czy warto? Moze za drogie? Jakies alternatywy? I tak wiem ze wszystko jest w internetach ale ja potrzebuje nauczyciela :p

#naukaprogramowania #programowanie #java
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomuho: O tym, że przepłacisz to już pewnie wiesz... Pamiętaj żeby nie wierzyć w gadanie o tym jakie to możliwości będą stały przed Tobą otworem gdy tylko ukończysz ten kurs. Nauczą Cię podstaw - i to pewnie tylko jednej technologii - np. jednego konkretnego języka programowania. To za mało by wejść na rynek pracy do tak specyficznej branży. Jeżeli nie lubisz czytać, rozwiązywać zagadek i przede wszystkim uczyć się samodzielnie
  • Odpowiedz
@tomuho: Jeden mirek niedawno o to pytał ale usunął pytanie :(
Prowadziłem kursy w SDA i powiem Ci tak: powiedz mi czymś się zajmujesz a ja Ci powiem czy warto. Część osób przychodzi na ten kurs i nie ma odpowiedniego podejścia do rozwiązywania problemów a uczy się ja programować. Ludzie po kierunkach technicznych mają dużo łatwiej. Są do przodu, Ci co nie ogarniają tracą motywację i potem poziom grupy się
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Koryntiusz pracuje w korpo, wiec pracuje z kompem ale wiecej na excelu i manualnego sprawdzania bazy danych. Duzo dookola mnie prawdziwych programistow i jak z nimi gadam to namawiaja mnie na nauke i dolaczenie do nich. Siedze troche w domu i ucze sie na wlasna reke: ksiazki, udemy, yt itp. na kurs chcialem sie zapisac bo czuje ze tam poprowadza mnie krok po kroku i wytka bledy ktore robie od poczatku.
  • Odpowiedz
@Koryntiusz: Hey, będę mistrzem łopaty i odkopię temat ;)

Chciałbym się Ciebie dopytać o parę szczegółów, ze względu na to, że znasz tą firmę i kurs od podstaw.
Mocno myślę o skorzystaniu z kursu Java w Rzeszowie. Wiem, że to tylko wstęp i tak naprawdę najwięcej czasu trzeba poświęcić na samodzielną pracę. Sam już trochę temu zacząłem się uczyć htmla, cssa, potem pythona (przede wszystkim teamtreehouse) - ogarniam temat stopniowo, ale liczę, że kurs mnie "ułoży" i pokaże na co w realnych warunkach pracy zwracać uwagę.

Martwą mnie trochę opinie na sieci dotyczące SDA, że szkoła nie ma jasno ustalonego programu (każdy trener prowadzi po swojemu), a trenerzy często są rekrutowani na bieżąco. Sprowadza się w to w mojej opinii do tego, że mam pewną loterię - albo będzie fajny i trener i dobrze wydana kasa, albo
  • Odpowiedz
Martwą mnie trochę opinie na sieci dotyczące SDA, że szkoła nie ma jasno ustalonego programu (każdy trener prowadzi po swojemu), a trenerzy często są rekrutowani na bieżąco. Sprowadza się w to w mojej opinii do tego, że mam pewną loterię - albo będzie fajny i trener i dobrze wydana kasa, albo kicha ;)


@13579_: Za Rzeszów się nie wypowiem ale program kursu jest chyba w każdym mieście taki sam. Około
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@StaraSzopa Hej, łatwo nie było... Wybrałem kurs wieczorowy i od poniedziałku do piątku po pracy chodziłem na zajęcia. Po skończonym kursie miałem problemy z załapaniem nowej pracy ale dostałem się na testera do firmy Accenture :) jestem już na nowym stanowisku ale wciąż w tej samej firmie. Z mojej 15 osobowej grupy na kursie SDA do końca dotrwało 10 z czego jedna nie wiem osoba nie wiem czy się gdzieś załapała
  • Odpowiedz
Witam serdecznie zastanawiam się nad nauką testowania oprogramowania ale mój angielski jest na poziomie bardzo średnim. Zastanawiam się czy jest szansa poradzić sobie bez bardzo dobrej znajomosci języka ? Chodzi mi oczywiście o początki bo nie zamierzam poprzestać na tym poziomie. Pozdrawiam
  • Odpowiedz