Wpis z mikrobloga

Opowiem wam pewną historię
Mam lat 45, więc dojrzewanie padło na lata 80
Gdy biegaliśmy z kumplami po boisku to rozeszła się informacja, że po 20 będzie film, jakiś Czechosłowacki i będzie gola babka.
A że pojawi się niespodziewanie to jest szansa, że rodzice nie zdążą wygonić z pokoju.
Boisko szybko opustoszało.
Oglądam i jest w połowie filmu scena, zaniosło sie na sex i partner zapytał:
- chcesz bym spuścił roletę
Ona na to
- nie niechce
-------
Kuźwa co to oznacza spuścić kobiecie roletę
Jak to się robi?
Rozumiecie PRL, komuna, niczego nie było, miasteczko 30;parę tysięcy, nic nie mieliśmy, żaluzja, roleta to było obce dla nas mlodych słowo.
Nie mogłem zasnąć, raz że widziałem cycki a dwa, że nie wiedziałem jak się kobiecie spuszcza roletę.
Na drugi dzień na boisku, powoli się rówieśnicy schodzili i pytam co to oznacza, kumpel mówi
- no ja też o tym myślałem, nie wiem.
Debatowaliśmy, padały różne pomysły, przypuszczenia, nikt nie miał pewności
Pojawił się jeden kumpel, posłuchał co gadamy i mówi że to także zasłony na oknie.
Wszyscy umilkli i po chwilii, towarzystwo jebneło śmiechem.
- Łosiu co ty wiesz o seksie, chłop chcę kobiecie spuścić roletę a ty o oknach #!$%@?
--------
Dzisiaj małolat odpala kompa i ma wszystko na tacy, my musieliśmy wzajemnie się edukować, jak któryś się czegoś dowiedział lub podpatrzył
Aż chce się powiedzieć kiedyś to były czasy.
--------
#heheszki #logikaniebieskichpaskow #seks #truestory #coolstory
  • 106
  • Odpowiedz
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: Jedno jest dla mnie pewne, że kiedyś łatwiej było rozwinąć wyobraźnię. Więcej się czytało, słuchało audycji radiowych, wymyślało różne zabawy. Nawet gry komputerowe zostawiały ogromne pole dla wyobraźni, bo grafika była bardzo uboga i wiele trzeba było sobie samemu dopowiedzieć.

Wiadomo, mamy ogromny postęp techniczny, teraz jest lepiej, wszystko jest na wyciągnięcie ręki... ale przez to chyba aż tak nie cieszy.
  • Odpowiedz
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: Ojciec mi kiedyś opowiadał jak wyjechał w '90 albo '91 do Reichu, coby dorobić w nowej rzeczywistości. Spalii z kumplem w domu, który remontowali, a Niemiec dla rozrywki zostawił im telewizor. Ojciec mówi, że nie mogli się nadziwić, że w tej telewizji tyle kanałów! Tylko jednego nie rozumieli - o co chodzi z tymmi dziwnymi programami, którymi przerywali film. Leciało to przez kilka minut i potem wracali do filmu...

  • Odpowiedz
@Szrlh: Tylko miej świadomość, że za 30 lat następne pokolenie może stwierdzić jaka straszna bieda umysłowa była w 2018 roku. Świat rozwija się w ogromnym tempie, wiele tych zmian jest bardzo pozytywnych i korzystnych, ale określoną cenę trzeba za to zapłacić i pewne kwestie mocno na tym cierpią.

A poza tym chyba każdy człowiek, który miał w miarę normalne dzieciństwo i młodość, wspomina te czasy z zachwytem albo przynajmniej z uśmiechem.
  • Odpowiedz
ehh te czasy kiedy w Polsce była powszechna bieda umysłowa a dzisiaj ludzie to z zachwytem wspominają


@Szrlh: Jak to sam stwierdził mój ojciec: Wtedy żyło się łatwiej. Człowiek nie musiał myśleć o niczym, bo wszystko załatwiało mu Państwo, Zero wyborów życiowych, pracujesz, dostajesz mieszkanie i nie narzekasz, stoisz w kolejce po telewizor? Bierzesz ten, który został itd.

Teraz masz wybór i mam wrażenie, że tych ludzi to męczy, bo byli
  • Odpowiedz
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: No, kiedyś to były czasy, byliśmy tak biedni i wyruchani przez system, że nie wiedzieliśmy co to jest roleta. Zajebiste to było hehehehe, nie to co teraz, teraz to dzieciaki mają dobrobyt i nie żyją jak psy - #!$%@?. Kiedyś było lepiej, jak można było sobie tak powkręcać dziwne pomysły czym coś jest, jak dzikie plemię w Amazonii po znalezieniu jakiegoś nowoczesnego urządzenia.

Fajnie było jak byliśmy ruchani i żyliśmy
  • Odpowiedz
@Szrlh: Jaka bieda umysłowa, co Ty pieprzysz? Bieda umysłowa to by była jakby siedzieli tam sami kretyni, którzy nie przyswajają informacji ani nie kumają co się do nich mówi. Bieda umysłowa to jest to co prezentuje większość uczestników programu "Matura to bzdura".

To, że banda dzieciaków rolety na oczy nie widziała to nie jest przejaw biedy umysłowej a raczej materialnej w kraju, niezbyt rozwiniętej gospodarki i trudności w sprowadzeniu czegoś z
  • Odpowiedz