Wpis z mikrobloga

Studiuje lub studiował ktoś stacjonarnie informatykę (inż), dziennikarstwo i komunikacje społeczną lub japonistykę na #umk? Chciałbym się dowiedzieć jak tam jest, czy trudno się dostać (szczególnie na japonistykę). Waszą opinię ogólnie ʕʔ
Plus pytanie bonusowe: na jakiej zasadzie działa drugi kierunek studiów, tzn. po pierwszym roku japonistyki decyduję, że chcę zacząć dziennikarstwo, więc zapisuję się na rekrutację tak jak na pierwszy kierunek i biorę udział w konkursie świadectw? Czy może liczy się moja średnia? Nie mogę znaleźć wiarygodnych informacji na ten temat ;)
#studia #studbaza #torun
  • 27
  • Odpowiedz
na jakiej zasadzie działa drugi kierunek studiów, tzn. po pierwszym roku japonistyki decyduję, że chcę zacząć dziennikarstwo, więc zapisuję się na rekrutację tak jak na pierwszy kierunek i biorę udział w konkursie świadectw?


@Mordercza_Konewka: tak, jak zaczynasz od nowa drugi kierunek to liczą się matury. Ale jest zawsze jakaś szansa, że po skończeniu roku japonistyki, możesz być na 2 roku japonistyki i zacząć dziennikasrtwo do 2 roku, wszystko zależy od
  • Odpowiedz
@Mordercza_Konewka: no tu nie pomogę niestety, bo byłem na stosowanej właśnie, jeżeli chodzi o samo dostanie się to raczej nie powinno być z tym jakiegoś szczególnego problemu. to było już jakiś czas temu, ale jak się dostawałem, to przyjęli na stosowaną wszsytkich :D na zwykłej chyba było podobnie
  • Odpowiedz
@Mordercza_Konewka: w tym nie pomogę niestety. Ale jeżeli chodzi o samo miasto, to jest super, jestem trochę lokalnym patriotą ale uważam Toruń za super miasto ze świetnym klimatem i w dodatku bardzo kompaktowe, wszędzie blisko. Jedyny problem to ludzie, chyba jest nieco wyższy odsetek patoli niż w innych miastach XD ale polecam jak najbardziej
  • Odpowiedz
@Grubo_W_Uj: Na obu informatykach byłem kilka lat temu. Na stosowanej pierwszy semestr, potem na wydziale matematyki zrobiłem prawie 3 lata. Nie wiem jak jest teraz, ale dla mnie oba kierunki nie miały nic wspólnego z informatyką. Na stosowanej głównie fizyka z nutką matematyki, na drugim wydziale głównie matematyka. Podkreślam, że nie wiem jak jest teraz, ale ja zdecydowałem się zmienić uczelnie, bo nauka tylko Turbo Pascala (WTF w dzisiejszych czasach)
  • Odpowiedz
@fafulec: tak, to wygląda na okres w którym ja też byłem, dużo pascala i takie tam. teraz ponoć jest lepiej, mam wrażenie że idą trochę z duchem czasu, widziałem kiedyś jakiś program studiów i jest dużo lepiej i nowocześniej.

i w sumie raczej myślę że nieważne jakiego języka programowania się uczysz to w każdym jest taka sama logika, a niestety do tego trzeba i tak przysiąść samemu, nawet jeżeli uczyłbyś
  • Odpowiedz
@Grubo_W_Uj: Niby się zgodzę, ale jakby nie patrzeć po coś się idzie na uczelnie na 3 lata. A Pascal jest moim zdaniem grubą przesadą, jako że jest to język martwy. Kij z tym, że nawet podstaw obiektówki nie uczyli, nie wspominając już o wykorzystywaniu frameworków. Reasumując absolwenci po UMK, którzy do nas trafili, a nie rozwijali się poza uczelnią nie potrafili potrafili nic programować w zastosowaniu komercyjnym, czy nawet poprawnie
  • Odpowiedz
@lollipops: Rozumiem, że masz świeższe informacje niż koledzy wyżej, więc spytam: to uczelnia poszła z duchem czasu? Polecisz ten kierunek? Jak wykładowcy? Bo niby bym chciał PWr albo UWr ale chyba za choinkę się nie dostanę, więc muszę zacząć patrzeć realnie. Stąd UMK jako opcja "napewno się dostanę" :D
  • Odpowiedz
@Mordercza_Konewka: ja studiowalam na tym wydziale, ale nie ten kierunek. mialam trzy kolezanki na dziennikarstwie na specjalizacji pr. dwie nie skonczyly, jedna ma magistra, jednak w jakis sposob byla zajarana tym. prowadzi teraz jakies zabawy z dziecmi xd na pewno skonczenie dziennikarstwa nie powinno sprawic jakiegos wiekszego problemu. wracajac do wydzialu to tez jest specyficzny. z zewnatrz wedlug mnie wyglada jak poradnia psychiatryczna. obok jest/byl zespol gimnazjum i liceum, do
  • Odpowiedz