Wpis z mikrobloga

@JanuszKek: No rzeczywiście, miły dziadek z brodą, a jego idee zostały wypaczone...Wcale nie nawoływał do rzezi, wcale a wcale.

"The purposeless massacres perpetrated since the June and October events, the tedious offering of sacrifices since February and March, the very cannibalism of the counterrevolution will convince the nations that there is only one way in which the murderous death agonies of the old society and the bloody birth throes of the
Ja nie mogę zrozumieć ludzi przywiązujących się do idei jakichś kolesi sprzed kilkunastu lat i udających, że ich rojenia spisane przy flaszce są prawdziwym remedium na wszelkie problemy ludzkie. Korwin ślepo wierzy w kapitalizm, inni w socjalizm tak jakby nie można było przyznać że po prostu kapitalizm jest zajebisty ale warto po prostu rozważyć regulacje zapewniające ludziom ochronę życia w pracy albo że socjalizm jest zajebisty pod warunkiem że nie wiąże się
@besserwisser:

No ciekawe, bo np. program 500+ wpisuje się doskonale w marksistowskie hasło: "Od każdego według jego możliwości – każdemu według jego potrzeb"

Chmmm, wyjaśnij mi zatem, w jaki sposób 1000 zł które przysługuje dwójce lekarzy z 10k na rękę każdy, a nie przysługuje rodzinie z 5000 łącznie, jest każdemu według potrzeb ;]
To nie jest program socjalistyczny - to jest populistyczny program do kupowania głosów.