Wpis z mikrobloga

Mirasy z #motocykle #motowarszawa
dzisiaj byłem na Prymasa Tysiąclecia by dobrać sobie letnią kurtkę i spodnie dedykowane do miasta. Na początku przyszedłem z założeniem zakupu Mesh 2 Evo.
Sprzedawca po wywiadzie zasugerował mi kombo:
Spodnie jeansowe FREESTAR Road Vintage
Kurtka i rękawice Modeka Breeze

Mam mieszane uczucie odnośnie tych jeansów motocyklowych w zestawie. Chociaż ludzie z którymi rozmawiałem bardzo chwalą jeansy na miasto (90% mojego zapotrzebowania to jazda po mieście). Przede wszystkim zależy mi na przewiewności. Wydaje mi się, że jeansy motocyklowe będą i tak przewiewniejsze niż spodnie tekstylne - chociaż cudów nie oczekuje. Jeansy ubrałem i były cholernie wygodne, no i w zestawie mają 5 protektorów.
No ale jeansów nie podepnę pod kurtkę w żaden sposób i nie mają nawet opcjonalnej membrany (chociaż prawda jest taka, że do miasta to raczej nawet nie będę zabierał membrany na kurtkę).

Macie jakieś opinie o tak zaprojektowanym zestawie? Albo może macie opinie o tych konkretnych modelach?
Zestaw jesienno-wczesnowiosenny mam, także szukam zestawu tylko na lato.
  • 13
@Vader-Poland: ja mam freestar. Jeżdze w nich od ok 3 stopni do 30. Kurtka, którą mam, ma pasek którym mogę złapać za szlufkę w spodniach i po nerach mi nie wieje. Dla to mnie to wygodne i raczej nie kupowałbym spodni tekstylnych na miasto.
@Vader-Poland: ja mam dokładnie taki zestaw i sobie chwalę. Jest mega wygodnie i przewiewnie. A jak chłodny poranek to wpinam membranę, która na powrót z roboty zdejmuje i ciągle jest spoko
Wydaje mi się, że jeansy motocyklowe będą i tak przewiewniejsze niż spodnie tekstylne


@Vader-Poland: w ogólności tak ale, jeansy moto są dosyć gęsto szyte no i jeszcze masz w środku szorty z kevlaru. Jest trochę modeli tekstylnych które będą bardziej przewiewne chociażby [takie coś](https://allegro.pl/listing?string=Held%20Zeffiro%20IIℴ=d&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-uni-1-5-0425).

no i w zestawie mają 5 protektorów.


plus za protektor na dupie

No ale jeansów nie podepnę pod kurtkę w żaden sposób


istnieją takie wynalazki:
@Vader-Poland: Dainese ma pasek do spinania dżinsów z kurtką. Używam i jestem zadowolony, chociaż tani nie był - 180zł. Może producent twojej kurtki też ma coś takiego... Jeżdżę w tych Road Vintage i bardzo sobie chwalę. Praktycznie zrezygnowałem z tekstyli. A zamiast membrany i tak zacząłem wozić deszczak dwuczęściowy Oxford, bo łatwiej założyć i zdjąć w razie potrzeby. Są bardzo przewiewne.
@Vader-Poland: jeansy wymiatają wygodą i jeszcze wyglądasz w nich jak człowiek :) Ostatnio pojechałem motorkiem, zakończyło się na klubach, kurtkę i kask zostawiłem w szatni i w mototrampkach i motojeansach jeszcze przetańczyłem kilka godzin :) W tekstylnych żadna dziewczyna by nie chciała z Tobą tańczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wnocy: @Boziu: O, właśnie o to mi chodziło. Opinię użytkowników. Dzięki.
@brick: @Morf: Dzięki, nie znałem patentu - będę musiał się wyposażyć w taki pasek.
@kasin: Tak mi coś po głowie chodziło, że musi być jakaś metoda na zakup membrany osobno.
@Jojne: No kwestia praktyczności jest bardzo ważna. Raz byłem na tyle szalony że 10 godzin na uczelni siedziałem w tekstylnych spodniach. Źle to wspominam.
@Vader-Poland: Jaja już na twardo były? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja na uczelnie zawsze zakładałem nakolanniki na normalne spodnie i buty zostawiałem w szatni.
Ale na takie lato 30* to jeżdżę w krótkich spodenkach i na nogi tylko nakolanniki zakładam ( ͡° ͜ʖ ͡°) na górę zbroja czy coś.
@Vader-Poland: A nie dostałeś przypadkiem do kurtki dodatkowego zamka? Ja do zamka w swojej kurtce miałem od razu zasuniętą drugą, luźną część, którą uważam każda krawcowa jest w stanie doszyć do moto jeansów aby dało się je spiąć z kurtką.

Tak w ogóle to kupiłem tekstylne spodnie do kompletu, jeżdżę głównie trasy 200-300km ale zawsze w dobrą pogodę (sprawdzam wcześniej i jak ma padać to odpuszczam) i trochę żałuje ze nie
@Jojne: Nie było przyjemnie. Niestety 3 sezony temu zrobiłem jeden z większych błędów mojego motocyklowego życia - kupiłem kombinezon dedykowany na jesień / wczesną wiosnę i używałem go jako całoroczny. Niestety, że nie dysponowałem przyzwoitym budżetem to wybór padł na zestaw z nieodpinaną membraną. Resztę możesz sobie sam dopowiedzieć.
Co do zbroi / nakolanników itd. to mam średnie opinie jeżeli chodzi o szlif na asfalcie. Już wole się spocić ( ͡
@Vader-Poland: kurtka, ja szukałem cały sezon zanim znalazlem coś co mi odpowiada. Wszystkie fajnie wygladające kurtki z odpowiednimi protektorami albo nie nadaja sie na cieplejsze dni albo są drogie w opór. Jak już znajdziesz coś co ma dobrą cenę odpowiednie panele mesh i ochraniacze to okazuje się ze nie pasuje do twojej sylwetki ( ͡° ͜ʖ ͡°) mi się udało dobrać macne sunrise, mimo iż jechalem po