Wpis z mikrobloga

Wykopki. Właśnie gadam z kuc-korwinowcem, ktory twierdzi, że zniesienie minimalnej doprowadzi nas to zwiększenia popytu, bogactwa i wszystkiego co najlepsze xD #neuropa #ekonomia
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@boltzmann: o kurde, niezłe jaja, nawykły do nieomylności neuropejczyk musi mieć niezłą bekę z ludzi, którzy mają inne zdanie od niego ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Poczucie bezpieczeństwa, chroniąc przed wyzyskiem.

@boltzmann: przepraszam, ale nie widzę związku z płacą minimalną, mógłbyś rozwinąć? Jak dla mnie płaca minimalna może wynosić 2 zł i nie zmieni to mojego poczucia bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
Akuratnie brak elastyczności to cecha konserw ;)


@boltzmann: wygląda na to, że postrzegasz rzeczywistość przez jakieś uproszczone schematy myślowe
  • Odpowiedz
To, że stać Cię na podstawowe artykuły i nie musisz się martwić że nie przeżyjesz?

@boltzmann: Nie martwię się o to niezależnie od poziomu płacy minimalnej. Nie poszedłbym do pracy wynagradzanej tą stawką, więc nie ma ona na mnie żadnego wpływu. W Twoim przypadku jest inaczej czy tylko sobie teoretyzujesz?
  • Odpowiedz
@maci3nty: Załóżmy zmowę. I wszyscy pracodawcy płacą 6 na h. Co zrobisz? Albo jak często bywa: "1000 Ukraińców na Twoje miejsce". Gdzie faktycznie pracy niewiele a popyt na nią duży. Ja symuluje sytuację. @jakuzii: Jw.
  • Odpowiedz