Wpis z mikrobloga

#bekazkatoli #religia #katolicyzm
http://gosc.pl/doc/4681982.W-wielu-polskich-diecezjach-mozna-jesc-mieso-w-najblizszy-piatek
Osoby mieszkające na obszarach zaznaczonych na zielono mogą jeść dzisiaj mięso, z kolei mieszkańcy obszarów czerwonych nie mogą, bo będą mieli grzech. Bezpośrednio zainteresowanym serdecznie gratuluję uczestnictwa w tak oderwanym od rzeczywistości cyrku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Wiedzmin - #bekazkatoli #religia #katolicyzm 
http://gosc.pl/doc/4681982.W-wielu-pol...
źródło: comment_7JjgWUBQAdSMJMO0rn6aVH7Gvdsw288T.jpg
  • 81
@Wiedzmin tak to bywa, gdy ktoś jest niezbyt into czytanie ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czerwone to nie brak dyspensy, ale brak informacji (autor grafiki nie znalazł informacji o dyspensie dla danej diecezji, więc zaznaczył ja kolorem czerwonym). No i prawdopodobnie mapa jest bardzo stara, albo niechlujnie przygotowana, skoro brak informacji dla diecezji, w których o dyspensie wiadomo było przynajmniej od 5 dni.
@Wiedzmin: wam, bo ostatnio wysyp wpisów od "ateistów", których najbardziej dupa boli o to, co katolom jakiś biskup nakazał/zakazał. Zachowujecie się jak pięciolatka w piaskownicy, a zgrywanie poważnych dyskutantów, twardych racjonalistów. Beka to powinna być z takiego robienia kury z ateizmu, który u swoich fundamentów powinien mieć #!$%@? się w cudze życie tam, gdzie to tylko możliwe. No, ale co ja tam wiem, ważne przecież, że jest beka, xd.
Przecież w podanym źródle nie jest napisane, że w diecezjach zaznaczonych na czerwono nie można jeść mięsa. Podali, że po prostu brak o tym informacji na stronach internetowych xd
Nie wyobrażam sobie nie zjesc miesa ryby czy warzywa kiedy mam na to ochotę. Oczywiście jestem dobrym człowiekiem dużo przeklinam ale nie łamie prawa i pomagam innym.
@Wiedzmin: a jak należę do parafii zaznaczonej na zielono, natomiast przejazdem jestem dzisiaj na terenie czerwonym to mogę #!$%@? steka czy nie bardzo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
rzeczywistość jest taka, że nikt ci nie każe brać w tym udziału. Normalnym jest, że jeżeli należy się do jakiejś grupy to panują tam jakieś zasady na które członkowie danej grupy się zgadzają.

Równie dobrze mogłeś stworzyć mapkę biur projektowych w których w piątki obowiązuje tzw "casual dress code" a gdzie nie. ¯_(ツ)


@Queltas: Masz rację i mówisz logicznie, ale z drugiej strony, gdybym założył kościół Wszechmocnej Skarpety (taki przykład)
@tajemniczygosc: Niejedzenie mięsa w piątki to jest Tradycja, która utrzymała się w Polsce. W Hiszpanii np. tego nie ma i sobie jedzą jak chcą. Nie tylko jest to uczczenie śmierci Pana Jezusa, ale z praktycznego punktu widzenia zdrowo jest sobie odpuścić jeden mięsny dzień i trochę popuścić z jedzeniem. Poza piątkiem jest jeszcze 6 pozostałych dni, więc to strasznie nie boli :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Queltas: Ja jako człowiek wierzący, co najciekawsze w kościele na pewnej mszy świętej niedzielnej dostałem objawienia, że ta cała wiara katolicka jest bez sensu. Tam nic nie składa się do kupy. Wiara w Boga != Wiara w kk
Obudź się i nie daj się dymać. Pozdrawiam.