Wpis z mikrobloga

Jaki komputer kupić? Zestawy komputerowe na maj 2018
Majówka to świetny czas na grilla, dawno odkładany remont albo... złożenie nowego komputera! Ale jako, że nie każdy się na tym zna to jak co miesiąc przedstawiamy nasze gotowe zestawy komputerowe. Wybieracie cenę z zakresu od 800 do 7600 złotych i ewentualnie ulubionego producenta (AMD/Intel) i otrzymujecie listę gotowych rzeczy do kupienia w dowolnym sklepie. Prócz tego są podstrony z polecanymi obudowami, myszkami, klawiaturami i monitorami. Na dokładkę na pierwszej stronie (albo tutaj: W3FHN58JFW ( ͡ ͜ʖ ͡)) kody rabatowe na montaż komputera i wysyłka za złotówkę.

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_maj_2018

Jakieś pytania, sugestie? Co do ogłoszeń parafialnych:
1. Ceny procesorów AMD Ryzen 1. Gen i Coffee Lake osiągnęły już chyba minimum, zwłaszcza jak spojrzy się na 6-core za 700 złotych (R5 1600 / i5-8400).
2. Ceny Ryzen 2. Gen względem 1. Gen są jeszcze wysokie, a różnice w wydajności mimo wszystko niezbyt wielkie, więc na razie zostajemy przy Summit Ridge dając Ryzen 2 Gen w alternatywach.
3. Pojawiły się płyty główne H310/B360/H370 które pozwoliły nieco obniżyć koszty zestawów Intela z zablokowanymi procesorami.
4. Ceny GPU znów trochę spadły, GTX 1070 można już dostać za niecałe 2000 zł, a GTX 1080 za niecałe 2300 zł w przyzwoitych wersjach. GTX 1060 też spokojnie za 1300 z groszami chodzi (6 GB).
5. Ceny SSD pozytywnie zaskakują, zaliczając mały spadek względem poprzedniego miesiąca.
6. Ceny RAM lekko spadają, z naciskiem na lekko - daleko im jeszcze do tych z cudownych czasów czerwca 2016, kiedy 8 GB 3000 CL15 kosztowało 200 zł...
7. Po wielu latach nadszedł też czas pożegnania z DVD, którego nie będziemy już uwzględniać w proponowanych konfiguracjach. Czas przejść na instalator Windowsa z pendrive.

#purepc #komputery #hardware #pcmasterrace #technologia
PurePCpl - Jaki komputer kupić? Zestawy komputerowe na maj 2018
Majówka to świetny c...

źródło: comment_9GA35aTNULYL7CRfsMn5YqXoVarz7HBx.jpg

Pobierz
  • 8
@PurePC_pl: planuję zmieć CPU na 4R, obecnie mam G4560.
Nie wiem czy brać I5 7500 za 775 pln, czy i3 8100 + mobo za podobną cenę. Nie chcę wydawać więcej niż 800 pln.
Wydajnościowo oba procesory są prawie takie same. Co do płyty głównej to zmieni się tylko chipset, żeby nowy CPU działał. No i nie wiadomo czy nie będzie problemów z aktywacją systemu na nowej płycie.
Co radzicie?
@Armo11: Zmiana płyty głównej nie ma większego sensu w obrębie Skylake - Kaby Lake - Coffee Lake, różnice wydajności to efekt większych zegarów. Zwłaszcza, gdy celujesz tylko w procesory 4-rdzeniowe. Co więcej - chipsety 100 i 200 po modyfikacji BIOSu łykają bez problemu wspomniane 4-rdzeniowe CL:
https://www.purepc.pl/procesory/procesory_coffee_lake_na_plycie_z_chipsetem_100_i_200_to_mozliwe

Co radzimy? Bierz co taniej uda Ci się kupić.
@PurePC_pl: Oglądam wasze zestawienia od jakiegoś czasu ale w końcu nadszedł moment kupna. Potrzebuję zamienić starego laptopa na "chodzącego" PC w okolicy 2500 zł, głównie do filmów, internetu czasem do gier ale ultra jakość nie jest mi potrzebna. Co waszym zdaniem w zestawie za 2400 jest wąskim gardłem? Gdyby była możliwość podrożenia go o powiedzmy 300 zł to którą część wzmocnić?
@Birui: Hej Mirku, miło to słyszeć! Jeśli zaś chodzi o modernizacje komputera, to po pierwsze musisz pamiętać że gotowe koszyki nie posiadają obudów. Te są sugerowane (w różnych segmentach cenowych) na oddzielnej stronie lub do wyboru przez użytkownika. Jeśli mimo to masz około 300 złotych na modernizację to opcji jest kilka:
1. Większy SSD, co by więcej ulubionych programów i gier się na nim zmieściło.
2. Zamiana procesora na Intel Core
@PurePC_pl: a proszę bardzo! Mam świadomość braku obudowy. SSD przekręcam i tak z lapka więc w tę stronę raczej nie będę szedł. Faktycznie podmianka na i5 wydaje się interesująca (tym bardziej, że zdarza mi się popracować w CAD więc moc obliczeniowa się przyda) tylko czy nie będzie on zbytnio odstawał od reszty?