Wpis z mikrobloga

@InspektorDupa: Dobrze, ważne, że zgadzamy się co do meritum.
A forma? To określenie, które przypisujesz tylko skrajnej prawicy weszło chyba już do powszechnego języka i jest używane przez wszystkich, coś jak zwrot 'fake news". Oczywiście to tylko moje subiektywne odczucie, ja nie oceniam osób, które użyły słowa "lewacki".
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: nigdzie nie powiedziałem, że zgadzam się co do meritum. odwracając jakże częstą retorykę prawicowców, równie dobrze może to być prowokacja ONR albo samego księdza, żeby przedstawić się w świetle ofiary.
określenie o którym mówimy niedługo będzie już synonimem skrajnej głupoty używających go na serio ludzi, także nie nazywaj prawackiej nowomowy "językiem powszechnym".
@Pan_Marszalek: swastyka to hinduski symbol szczęścia, pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@InspektorDupa argument trochę z dupy, bo nie mówimy o obecnym znaczeniu słowa "lewak" tylko o jego pochodzeniu. Ty powiedziałeś, że to słowo zostalo stworzone przez prawicowców, a ja poprawiłem tylko twoją pomyłkę. Tak, swastyka oznacza i oznaczała symbol szczęścia(w obecnych czasach również jest symbolem niemieckiego narodowo-socjalistycznego reżimu z pierwszej połowy XX wieku), "lewak" oznaczał osobę o liberalnych poglądach(w obecnych czasach oznacza ogół lewej strony politycznej) ale nie został stworzony przez prawicę,
  • Odpowiedz