Wpis z mikrobloga

#lotnictwo
Hej,
podczas boardingu zapytałem się stewardesy czy mogę zrobić zdjecie kokpitu (z zewnątrz). Pilot wyszedł i zaprosił mnie to środka i zaproponował bym sobie usiadł i, ze zrobi mi zdjęcie (10m przed odlotem). Czy chwalenie się takim zdjęciem w internetach może spowodować jakieś problemy dla niego?
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WykopQ: nie będzie miał żadnych problemów, plany całych kokpitów wszystkich samolotów są ogólno dostępne nawet na YouTube gość prowadzi kanał i wszystko pokazuje ;) pilot pozwolił ci wejść bo wiedział ze nic mu za to nie grozi inaczej by nie pozwolił ;)
  • Odpowiedz
@WykopQ: nie wiem jak on, ale gdybym ja mógł mieć duże problemy przez zaproszenie jakiegoś randoma do kokpitu żeby mógł sobie robić tam zdjęcia, to raczej bym tego nie robił ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@WykopQ nie będzie problemu. Sam siedzialem w kokpicie i piłem kiedyś kawę z pilotami, ode mnie z pracy ludzie regularnie latają w kokpicie. Kolega ma nawet film na YouTube z ładowania, także luzik
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@Raki @ed_norton Widzę, że zdania ekspertów są podzielone. Proporcje prawie jak kurczak/4sery.

Najchętniej usłyszałbym jeszcze odpowiedź od ludzi, którzy w ten latwy sposób mogą wywołać nieschodzący banan z twarzy. Może Pan, Panie Dariuszu @tturbulencja?
  • Odpowiedz
@WykopQ w niektórych liniach jest to normalne. Można poprosić o zdjęcie,wtedy albo przed odlotem, albo najczęściej po wylądowaniu jest to jak najbardziej możliwe i normalne. Moje dzieci mają takie zdjęcia.
  • Odpowiedz
@WykopQ: Jeny przecież to nie są jakieś tajemnice, możesz wstawiać. Nic mu nie grozi, a jakby groziło to na pewno by ci nie pozwolił zrobić zdjęcia. Po za tym jedyna opcja żeby rozpoznać dany kokpit, jest wyraźne zdjęcie tabliczki na której napisane są znaki rejestracyjne samolotu. Coś mi sie nie wydaje, żeby na Twoim zdjęciu było ja widać.
  • Odpowiedz
Jak najbardziej przed i po locie można wejść do kabiny, jeśli załoga ma czas i ochotę Cię tam wpuścić. Podczas lotu nie ma takiej opcji z uwagi na względy bezpieczeństwa. Kiedyś było to możliwe ale po 9/11 się zmieniło. A kokpit samolotu to nie tajemnica państwowa ;-)
  • Odpowiedz
@WykopQ: wizz Air ma chyba taki program dla dzieci, ze jak ma urodziny to można zgłosić akces wcześniej. Dzieciak dostaje potem dyplom podpisany przez kapitana. No i oczywiście fotka w kokpicie
  • Odpowiedz