Wpis z mikrobloga

#phishing #oszukujo #ruscy

Dobra, mircy, jest akcja. Od razu wołam @niebezpiecznik-pl

Moja różowa chciała wynająć mieszkanie w Rotterdamie. Od dłuższego czasu przegląda ogólnokrajowe jak i te lokalne portale agregujące i zarządzające mieszkaniami do wynajęcia w Holandii jak i samym Rotterdamie. Na jednej z tych stron zainteresowała ją atrakcyjna oferta, nawiązała kontakt z "właścicielką", która zaproponowała skorzystanie z serwisu HomeAway.com jako pośrednika rezerwacji i wynajęcia mieszkania. W mailu, jak się później okazało, otrzymała spreparowany link przekierowujący do łudząco podobnej strony udającej właśnie HomeAway.com.

Otrzymałem do tej strony dostęp ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na ruskim serwerze postawiono zautomatyzowaną stronę do generowania fejkowych ogłoszeń, wyciągnąłem stamtąd parę maili, ale na tym moja wiedza z zakresu internetowego szpiegostwa się kończy. Może kogoś to zainteresuje, może ktoś, kto wie jak to działa, zechce się bardziej 'pobawić, a może ktoś będzie więcej wiedzieć, co z tym wszystkim zrobić.

link do spreparowanego ogłoszenia:
http://homeaway.com.apartment-rental-p5283014.info/index.php/room/HA-3NPO87

link do logowania do strony:
http://homeaway.com.apartment-rental-p5283014.info

login: admin
hasło: admin (xDDDDDD)

mail, z którego z moją różową kontaktowała się 'niby właścicielka': janineeschenk@gmail.com
mail prawdziwego 'właściciela' oferty (wyciągnięty z phishingowej strony: surprize.surprize.2017@gmail.com

Resztę maili spokojnie można znaleźć po zalogowaniu się na stronę.

#bezpieczenstwo #afera #komputery #internet #rotterdam #holandia
Pobierz Domal - #phishing #oszukujo #ruscy

Dobra, mircy, jest akcja. Od razu wołam @niebez...
źródło: comment_qbzEthOgafnAvQOcXfgLPZkYUYTrZUnB.jpg
  • 4
@Domal: proponuję też od razu zgłaszać do mozilla/google tę stronę jako scam.

Generalnie przy wynajmowaniu mieszkań w dużych miastach europejskich są takie cyrki, że szok. Jak szukałem mieszkania w Berlinie to co druga oferta to był jakiś scam... Najpopularniejsze wtedy były akcje typu, że są na wakacjach, wpłać pieniądze i dostaniesz klucze xD

Na pytanie kto mi te klucze przekaże i dlaczego nie mogę tej osobie dać gotówki do ręki padały
@geuze: ale wiesz, że biorąc np przez booking.com możesz nawet nie zobaczyć właściciela mieszkania? Klucze bierzesz z sejfu a zostawiasz w skrzynce na listy...
@Vein: Wiem, ale mówię teraz o wynajmie długoterminowym.

A scamerzypodają ci numer konta i nie odpowiadają jak zostaną przekazane klucze albo wymyślają jakieś niestworzone historie, że będą pod doniczką, a ty wpłać na konto kilkaset euro w ciemno xD No i w takim wypadku jak opisujesz booking czy inny airbnb jest jakimś gwarantem, są jakieś opinie, płacisz dopiero przy wyjeździe albo kartą kredytową.

Serio wiem jak odróżnić scam - zdjęcia z