Wpis z mikrobloga

@rajet: na tym generalnie polega ten program, nie "dostaje" się mieszkania, tylko wynajmuje, ale po pewnym czasie mieszkanie "spłacone" przechodzi na własność lokatora.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rozowy_transformator: chłopie, tutaj życie też kosztuje nie każdy jest w stanie odłożyć na mieszkanie/dom... Pozatym jak dają to dlaczego nie mają brać, w UK każdy kto ma możliwość dostać mieszkanie z sociala to wykorzystuje tą opcję
  • Odpowiedz
ale po pewnym czasie mieszkanie "spłacone" przechodzi na własność lokatora.


@AtoMan: no tak było, czy nawet jest nadal, w przypadku wielu mieszkań, które kiedyś były komunalne, a w jakimś momencie przechodziły do spółdzielni. Wieloletni mieszkańcy mają prawo pierwokupu za bardzo atrakcyjną stawkę. PiS tu niczego nie zmienił i ameryki nie odkrył. Całość jest tak obliczona, że inwestor (w tym przypadku państwo) nie tyle wychodzi na 0, ale też zarabia.
  • Odpowiedz
@rozowy_transformator: chłopie, tutaj życie też kosztuje nie każdy jest w stanie odłożyć na mieszkanie/dom... Pozatym jak dają to dlaczego nie mają brać, w UK każdy kto ma możliwość dostać mieszkanie z sociala to wykorzystuje tą opcję


@bulkaa: Moi znajomi średnio po 3-5 latach pracy w Anglii mieli kasę na kupno mieszkania w Polsce. A zazwyczaj tam robili jako operatorzy mopa, kierowcy, magazynierzy, opiekunki i inne "prestiżowe" zawody. Państwo
  • Odpowiedz
@patrol798: W UK to dziala troche inaczej.
Miasto kupuje domy, a pozniej daje dla ludzi ale tez nie za darmo jak ma to miejsce w PL.
Wychodzi mniej wiecej tak ze placisz zamiast
np. 600f za wynajem domu 400f i do tego wszystkie rachunki itp. A po kilku latach mozesz kupic ten dom za obnizona % na wlasnosc.
To jest forma pomocy panstwa.
  • Odpowiedz
@hehenuanek: Odłożyli pewnie z pracy na czarno i się śmieją ze zwykłego Kowalskiego, ktory musi brać kredyt hipoteczny. Ciekawe jakie są kryteria przydziału takiego mieszkania. Jeśli zarabiali w funtach chociaż minimalna to wątpię, żeby się załapali.
  • Odpowiedz
Odłożyli pewnie z pracy na czarno


@k-87: ŁÓKRADLI. No peszek, bo podatki to tam akurat płacili uczciwie (obywatelstwo!). Po prostu mieli oleju w głowie na tyle, by połapać się że do końca życia nie da się jeździć na mopie w Anglii do końca życia, i trzeba coś w tej Polsce organizować.

Jeśli zarabiali w funtach chociaż minimalna to wątpię, żeby się załapali.


@k-87: Na kupno mieszkania w Polsce?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hehenuanek: nie każdy przyjeżdża tutaj z myślą odkładania pieniędzy, niektórzy żyją wydając wszystko co mają a niektórzy odkładają ile się da, ja jestem w Anglii i od początku z narzeczoną mielismy plan żeby odkładać kaskę wiec tez wrócimy po 3 latach i to jest wykonalne nie mówię że nie, ale większość ludzi nie ma takich planów. Co według mnie jest głupotą bo mam znajomych co siedzieli tu i 8 lat
  • Odpowiedz