Wpis z mikrobloga

To ja się pytam co oni #!$%@? tam tyle robili


@rozowy_transformator: to nie jest tak że każdy na emigracji się dorabia. Biednym można być wszędzie. Dolary/funty nie leżą na ulicy, ale jak już się żyje na jakimś tam poziomie to się nawet nie myśli o powrocie.
  • Odpowiedz
@rozowy_transformator: są różne opcje:

- może mają pieniądze, ale po co wydawać, skoro można dostać za darmo?
- może nie mają pieniędzy bo takich wyszukała propaganda aby pokazać, że w UK wcale nie tak dobrze a w Polsce dbają o ludzi?
- może nigdy nie byli w UK a to tylko propaganda?
  • Odpowiedz
@rozowy_transformator: pytanie co robią sami Angole, że masa ludzi mieszka w socjalnym mieszkaniu/domu lub nie pracuje? Ostatnio słyszałem, że o mieszkanie socjalne w jednej z gorszych dzielnic Sheffield starało się 90 rodzin. Z drugiej strony znam kolesia, który zarabia 3-5k £ na rękę i dalej mieszka w domu od miasta... Wytłumacz mi to ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Z drugiej strony znam kolesia, który zarabia 3-5k £ na rękę i dalej mieszka w domu od miasta... Wytłumacz mi to ( ͡º ͜ʖ͡º)


@patrol798: a no tez takiego znam, perm, programista i specjalista MDM w jednym, mieszkanie councilowskie. Firma przenosi sie do innego miasta, dostal oferte relokacji i odrzucil, bo "jego" mieszkanie nie moze stac puste.
  • Odpowiedz
@piwniczak: ciekawi mnie to jak przy takich zarobkach w ogóle to mieszkanie nadal dostaje. Ale nowym Range Roverem Disco jeździ, domek wypoczynkowy gdzieś na południowym wschodzie Anglii wynajmuje turystom, itd. Ten system jest chory a my na to robimy i płacimy podatki. No ale np. czy tu pracujesz za minimalna czy za 60k na rok to emeryturka państwowa taka sama.
  • Odpowiedz
@patrol798: system tych całych mieszkań komunalnych też jest chory,
Dostajesz 90% bonifikaty za mieszkanie w centrum za 500k, nie ważne czy jestes imba bogaty jak dobrse to zataisz
  • Odpowiedz
@rozowy_transformator:
minusy:
"w podatkach złożyliśmy się na jakąś rodzinę, która płaciła podatki w UK i wraca na gotowe"
-Debile co se wcześniej nie poradzili to teraz raczej też sobie nie poradzą.
-I tak pewnie będą nadal pracowali w angli a tutaj wynajmowali czy coś przecież to jest wieś totalna, tam nie ma pracy dla ludzi co musieli #!$%@?ć na drugą część
  • Odpowiedz
@xetrov: a może nasi urzędnicy to debile i zrobią wszystko, żeby statystyki powrotów się zgadzały, nawet kosztem sprowadzania nieudolnych ludzi? No bo jeśli komuś się powodzi w UK, to po co miałby wracać?
  • Odpowiedz
@k-87: a) dostali tacy też.
b) mysle że zgłaszając sie po mieszkanie nie pisali że mieszkają w angli
c) ja to unikam socjali na kilometr... wole zarobić sam na swoje będąc dymanym na każdym kroku niż żyć ze świadomością że ktoś dyma innych żebym ja miał łatwiej. Sumienie.
d) jak dupa
  • Odpowiedz
c) ja to unikam socjali na kilometr... wole zarobić sam na swoje będąc dymanym na każdym kroku niż żyć ze świadomością że ktoś dyma innych żebym ja miał łatwiej. Sumienie.


@bobikufel: czytaj, "nie kwalifikuje się" xD
  • Odpowiedz