Wpis z mikrobloga

Mirki pomuszcie.

Koleżanka kupiła dziecku drukarkę 3d. Dzieciak ogólnie bardzo ogarnięty, zainteresowania biologia, fizyka - będą z niego ludzie. Kupiona drukarka nie działa.
Manualne sterowanie osi ok, ekstruder grzeje i wypluwa filament, stół grzeje, kontroler widzi kartę sd i pliki z gcodem.
Problem pojawia się po wybraniu pliku do druku. Głowica nagrzewa się, ustawia się nisko w środkowej części stołu, wypluwa trochę materiału i kończy pracę podnosząc się nad stół.
Mechanicznie i elektrycznie wszystko jest sprawne, wygląda jakby nie interpretowała gcode. Co może być nie tak?

Prusa i3 reprap ramps 1.4

#druk3d #reprap #drukarki3d #elektronika
mathmed - Mirki pomuszcie.

Koleżanka kupiła dziecku drukarkę 3d. Dzieciak ogólnie ba...

źródło: comment_9XJbdgXxsikeK6zz7fvCy7hM2qSOadCk.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@qdt2k Ta koleżanka kupiła to 2 lata temu i oni coś próbowali ze sprzedawcą rozmawiać mailowo, ale nie za bardzo się zrozumieli - generalnie im nie pomógł. Teraz nawet nie wiedzą gdzie to kupili. Generalnie uplynal już czas jego odpowiedzialności za sprzedaż towaru. Chyba zostałem tylko ja jako ostatnia deska ratunku. A w zasadzie to teraz Ty :-)

Chyba, że ktoś jeszcze ma pomysł
@barteck
@Falquan
@hrumque
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@qdt2k Dzięki, właśnie zobaczyłem wiadomość i odpisałem Ci. Co myślisz o filmiku? Oni nie wiedza nawet gdzie kupili, podobno będą szukać. A projekt ponoć jest otwarty - tylko powstało trochę wersji i ciężko się w tym połapać, zwlaszcza laikowi jak ja.
  • Odpowiedz
@mathmed: Wiadomość tyczy czegoś innego więc co do filmików:
To wygląda, jak raport wykonania polecenia przychodził natychmiast po jego wydaniu. Co może być powodem? Firmware, procek... Ciężko powiedzieć.
Oś Z się podnosi się z postępem "druku" czy też zostaje? OK, silniki się kręcą. Z chyba idzie "w górę"
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@qdt2k nie filmowałem do końca bo było mi szkoda zmarnowanego filamentu. Myślę, że poszłoby na wysokość łódki. Dziwi mnie czemu os X i Y sa martwe (i czemu tak szybko to leci).
  • Odpowiedz
@mathmed napedy działają, więc stepsticki włożone masz prawidłowo. Sterowanie manualne też, więc piny również mają dobrą kolejność. Kroki w EEPROM wyglądają na ok. Sprawdź jeszcze kod początkowy w repetierze czy jakoś gcode chochlik się nie ukrył, który wyłącza napedy- M40 jak dobrze pamiętam.
Jeśli drukarka ma ponad 2 lata to bym na Twoim miejscu wrzucił nowego Marlina i jeśli nic to nie da to wymienił sterownik. Część rampsów jest zwyczajnie zwalona od
  • Odpowiedz
@mathmed: jeszcze mnustwo poprawek przed wami, choćby - nie widzę żadnego nadmuchu na radiator nad hotendem - bez tego będzie duża szansa zaczopowania się tam drutu, bo zbyt się zgrzeje i zmięknie (i pogniecie zamiast iść do dyszy) niechłodzony od ciepła właściwej dyszy...
  • Odpowiedz