Wpis z mikrobloga

Mirki pomuszcie.

Koleżanka kupiła dziecku drukarkę 3d. Dzieciak ogólnie bardzo ogarnięty, zainteresowania biologia, fizyka - będą z niego ludzie. Kupiona drukarka nie działa.
Manualne sterowanie osi ok, ekstruder grzeje i wypluwa filament, stół grzeje, kontroler widzi kartę sd i pliki z gcodem.
Problem pojawia się po wybraniu pliku do druku. Głowica nagrzewa się, ustawia się nisko w środkowej części stołu, wypluwa trochę materiału i kończy pracę podnosząc się nad stół.
Mechanicznie i elektrycznie wszystko jest sprawne, wygląda jakby nie interpretowała gcode. Co może być nie tak?

Prusa i3 reprap ramps 1.4

#druk3d #reprap #drukarki3d #elektronika
mathmed - Mirki pomuszcie.

Koleżanka kupiła dziecku drukarkę 3d. Dzieciak ogólnie ba...

źródło: comment_9XJbdgXxsikeK6zz7fvCy7hM2qSOadCk.jpg

Pobierz
  • 58
@qdt2k Drukarka mówi, że nazywa się Prusa i3. A co to jest? Przez smart controller mogę ruszać osiami, podgrzać stół i ekstruder. Ogólnie reaguje tak jak powinna. Po USB nie udało mi się jej zmusić do działania.
@mathmed: To jest klon chiński na nieznanych częściach, w tym właśnie elektronika, z którą masz problem. Dobrze by było wiedzieć, jaka tam siedzi płyta, żeby ewentualnie odpowiedni firmware móc przygotować. Po kablu też warto spróbować się dostać, bo wtedy można by jakiś debugging przeprowadzić.
Interesujące jest, że z panelu możesz sterować... Czyli problem jest w przetwarzaniu pliku z karty.
I tu wracamy do połączenia się po kablu - wtedy program na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mathmed: odczyty z termistorów są ok? Może wykrywa problem z hotendem i anuluje druk. Sprawdź co wysyła drukarka w logach jak masz pod komputer podpiętą
@mathmed: Brrr, ale przebitka od Aliexpress. Nic to, diagnoza - pod komputer, Cura albo inny program i z kompa sterować drukiem na początek. Bo jak widać na ekranie logów nie poczytasz.
(Ktoś, kto się zna na hardware mógłby tutaj doradzić, co gdzie zmierzyć. Ja nie, moje amatorskie podejście jest od aplikacji strony).
@qdt2k Spróbuję. Podpiąłem pod telefon z usbotg i programem Fox 3D. Widział urządzenie , ale bez nazwy, tylko adres w formie xy:ab:cd:ef i nie umiał z nią gadać niezależnie od ustawienia baud rate. Podobnie było na kompie. Co jeszcze mogę zrobić?