Wpis z mikrobloga

@MagnusMaximus69: Magnemite to pewnie wzorowali się na śrubkach i elektryce więc stąd on wyszedł, a z Voltorbem to jedynie przychodzi mi na myśl, że chcieli zrobić coś na wzór Pokeballa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 1
@LaFlare w wieku 23 lat odkryć coś takiego ... Tyle lat w nieswiadomosci. Moje dzieciństwo było by inne gdybym to widział . Teraz mogę już żyć w spokoju .
  • Odpowiedz
@LaFlare
Praktycznie wszystkie pokemony pierwszej generacji mają jakieś fajne (coś oznaczające albo sprytnie wymyślone) nazwy.
Np. Charmander to połączenie słów 'tlić się' i 'salamandra' (po japońsku jego nazwa również nawiązuje do ognia i jaszczurki).
Ale np. najbardziej ikoniczny pokemon, czyli Pikachu chyba został pominięty przy tłumaczeniach... (Chyba że ja czegoś nie dostrzegam). Natomiast po japońsku "pika pika" jest onomatopeją wydawaną przez świecące się rzeczy, a "chuu" to odgłos jaki wydają myszy. ;)
  • Odpowiedz
Praktycznie wszystkie pokemony pierwszej generacji mają jakieś fajne (coś oznaczające albo sprytnie wymyślone) nazwy.


@filo86: podpowiem Ci, wszystkie nazwy pokemonow cos oznaczaja ;) coscie sie tak uczepili tej 1gen xD
  • Odpowiedz