Wpis z mikrobloga

#godelpoleca #muzyka #true30 #polskamuzyka #synthpop

#11
Papa Dance - Nasz Disneyland

coś mi mówi, że ta ostatnia 10 będzie się za mną ciągnąc. tak jak ciągną się te zwłoki za moim koniem, wbijające pazury w chropowatą powierzchnię określania tego co było, określania tego co mam... a gdzie je tak ciągnę? gdzie tak z nimi jeżdżę? wokół mitycznej Troi rzecz jasna...
ostatnie pozycje pewnie zejdą się w czasie z jakąś tragedią, albo wręcz przeciwnie. no ale dzisiaj nie o tym...

tak sobie dzisiaj słucham muzyki i chłonę teksty Papa Dance... i nie mam wątpliwości, że to właśnie katowanie Poniżej Krytyki w jesienne popołudnia, siedząc na samym końcu drugiego wagonu, tramwaju Lini 10(ale słuchawki moglem założyć dopiero po 3 przystanku, bo ona wtedy wysiadała...) przyczyniło się do ukształtowania tego jakimi słowami opisuje, jakimi kategoriami sobie tłumacze, to na czym polegają relacje międzyludzkie.
dlatego wszystko co we mnie siedzi ubrane jest w kicz, posmarowane kremem nivea, obsypane muszelkami. a w niezręcznych chwilach zwierciadło duszy może zatrzepotać rzęsami, długimi jak pawie pióra....

ja - marzeniami w Disneylandzie. dalej czekam na pojedynki o czyjeś serce. całymi dniami przygotowuję się do rycerskiego turnieju. czekam na włosy zwisające z ostatniego piętra komnaty...
a może wystarczy zdjąć ten hełm z głowy, schować miecz do pochwy, i poluzować zbroję?
KurtGodel - #godelpoleca #muzyka #true30 #polskamuzyka #synthpop

#11
Papa Dance -...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KurtGodel: szkoda ze nie wrzuciłeś teledysku :/ Ale pamiętam boom z 9 lat temu na Porcysie na Poniżej Krytyki, renesans polskiego synthpopu. Jakby się urodzili w jukeju mieliby większe szanse na sukces, Stasiak był medialny. A kawałki są do dziś dobre. Puścić na domówce, posłuchać w aucie, posłuchać w domu czy potańczyć do tego na weselu. Nadal się nie nudzi, nie ma mocnych na nich jak na kamikaze

PS. też
  • Odpowiedz
RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Mickiewicza, Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Odnowiciela, Ofiar Terroryzmu 11 Września – OLECHÓW


@KurtGodel: Meh, z tego, co pisałeś, to myślałem, że mieszkasz na jakichś Starych Bałutach albo innym Starym Polesiu . :| A tu same porządne miejscówki.
  • Odpowiedz