Wpis z mikrobloga

A wiecie, że kościół katolicki usunął z biblii tysiąclecia fragment o chrzcie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzieje Apostolskie 8:36-37 "A gdy tak jechali drogą, przybyli nad jakąś wodę, a eunuch rzekł: Oto woda; cóż stoi na przeszkodzie, abym został ochrzczony? Filip zaś powiedział mu: Jeśli wierzysz z całego serca, możesz. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym."
Jak widzicie, chrzest wodny przyjmuje się w momencie, gdy uwierzymy, że Chrystus jest Zbawicielem. A kościół katolicki usunął sobie 37 werset i myk, stworzył sobie "tradycję" i maszynkę do robienia pieniędzy na polewaniu dzieci jakąś wodą święconą na kiju.
#chrzescijanstwo #katolicyzm #protestantyzm #bekazkatoli #katolickieherezje
  • 20
  • Odpowiedz
tego jest więcej, na przykład 2 przykazanie, w swoich bibliach mają, ale mało który katolik ją czyta i tym sposobem katolicy w większości nie znają 2 przykazania


@seba098765: cooo? xD Ty #!$%@? piszesz po Polsku?
  • Odpowiedz
@seba098765: Wiem, że coś tam mają w tysiąclatkach, ale na mszach kompletnie to pomijają. Ostatnio widziałem film, jak ksiądz ominął całe drugie przykazanie i nikt się w kościele nie zająknął. Nie znajdę teraz, a chętnie bym wstawił.
  • Odpowiedz
Z drugiej strony katolickie biblie nie mają problemu z dołączaniem ostatnich wersetów Ewangelii Marka, których umiejscowienie w oryginale również jest poddawane pod wątpliwość.
  • Odpowiedz
@IvarTheBoneless: Ale jesteś świadomy, że archeologowie dysponują rękopisami Starego Testamentu z Qum'ran z czasów życia Jezusa, a manuskrypty Nowego Testamentu nie dość że dysponujemy tysiącami zwojów z II i III wieku (zanim powstał Kościół Rzymski zdolny do fałszowania Biblii), to jesteśmy w stanie odtworzyć ponad 90% z pism Ojców Kościoła?
  • Odpowiedz
@TheTostu: Szczerze to nie, to tylko moje luźne przypuszczenia. Widzę, że kolega obeznany z tematem. Swoją drogą to ciekawe, że paragon ze sklepu po roku jest tak wyblakły, że nie da sie nic odczytać a manuskrypty z przed 2000 lat się zachowały.
  • Odpowiedz