Wpis z mikrobloga

Takze prywatnie karac sie takim autem to jednak szkoda :)

to o toyocie piszesz?
@borjaki:

I nie pisz głupot o tych cenach, bo akurat B8 są bardzo dobrze wycenione, a za 150k to już Arteona oglądasz, a nie Passata
Pierwszy przykład z brzegu do 100k z których można zejść na pewno(comfortline, nie golas, z 1.8 180ps, które ma 8s do setki):
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-dostepny-od-reki-wyprzedaz-rocznika-olbrzymi-rabat-ponad-26-00-zl-ID6zVMNg.html#0fdccac44c
  • Odpowiedz
@borjaki: w Pasku 1.0 czy 1.2 nie ma. A Comfortline to nie jest bieda. Takie są ceny ...I ja nie wspominam najniższych opcji wyposażenia jak Ambiente w Mondeo. Mam na myśli poziom wyżej czyli kilka k więcej i już jest inna bajka czyli klimy dwustrefowe itp. I bardzo często takie opcje można wytargować. Nie jestem fanem VW ale za 90k to wolałbym Passata nawet trochę słabszego ale i tak wyposażenie będzie
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv: a sa bez symulacji? bo nie orientuje się. w tym co jezdzilem byly nawet manetki. Ale klasycznym automatem mi sie lepiej jechało. Moze kwestia przyzwyczajenia

@jaroslaw_madry Oczywiście. Miałem okazję takim Roverem 45 się przejechać. Przyjemnie choc kosiarka xD. Ale to już trochę dawne czasy jednak.
  • Odpowiedz
@jaceks653: Bez urazy, ale tak brzydką deskę rozdzielczą to ostatni raz widziałem chyba w Multipli... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
BTW Serio wydali Ci brudny samochód?
  • Odpowiedz
@gunwomen: toyota > renault, silniki tu i tu bez zarzutu, jednak mini awarie typu zatykajace sie odplywy pod szyba i woda lecaca na stopy i wiele wiele innych odrzuca od renault.
Corolla jest "#!$%@?" ale stabilna, twingo, meganka i reszta to jakies nieporozumienie.
Talisman ratuje marke bo jest bez zarzutu.
We wrocławiu naprzeciwko renault jest toyota i pracownicy musza wygibasy robic zeby kogos namowic na cos gorszego niz po drugiej stronie.
  • Odpowiedz
@gunwomen dales link z otomoto gdzie zdjecia sa od innego auta niz to sprzzedawane. Za 99k bialy passat z 2017r w manualu z benzynowym silnikiem 1.8 faktycznie bardzo wysokie wyposazenie :).
Wyzej byla rozmowa o roczniku 2018r. 2 litrowa benzyna w automacie z dobrym wyposazeniem to tak jak wspominalem 140-150k.
  • Odpowiedz
@Bekonik: ja pisałem o dieslach bo np. sprzedaż Renault w dieslu to pewnie i 80%. W przypadku Toyoty to mieli długi czas fatalnego diesla. Jest 1.4 diesel i raczej dupy nie urywa na tle rynku.

Megane jest droższe bo i wyposażenie na pewno lepsze. Francuzi pod tym względem przebijali zawsze skąpców z Toyoty. Luknąłem opcje w Corolli i wersja Premium, tak - Premium ma klimatyzację manualną. To jak się musi nazywać
  • Odpowiedz
@borjaki: a co tak się czepiłeś tego 2.0 benzyna? Taki silnik w Pasku ma już 220KM i to jest wersja już niemal topowa. Większość osób i tak skupi się na 1.8 bo nadal mocny czyli 180KM a wyraźnie tańszy.No i sam pakiet Comfortline już jest niezły i sporo osób pewnie woli zostawić trochę kasy niż pakować się w najwyższy Highline. Więc bez przesady z tymi kwotami 140-150k bo za tyle to
  • Odpowiedz
@jaceks653: cvt po mieście robi robotę, ale w trasie to jest katorga z tą skrzynią, auto więcej wyje niż jedzie. A co do światełka które pewnie zaraz moment się zacznie zacinać, najprościej to wyjąć ten ruchomy plastik i wsadzić z powrotem, jest on na zatrzaski także nic nie polamiesz, tylko tyle by go podważyć od tej strony, gdzie jest małe wycięcie.
  • Odpowiedz
@rydzo: tak, tak, zgadza sie diesle renault sa jak najbardziej ok, nawet mercedes z nich korzysta, za to benzyna ssie.
Tak jest szalu z wyposazeniem nie ma, tak sa nudne.
Ale wolisz miec nudne auto, czy zeby ci sie lala woda na stopy? (BARDZO powszechny problem w nowych renault megane)

Bo na pewno nie bezawaryjność.


No i tu sie mylisz, bardzo. Dopiero co pisalem, zeby nie brac bo kolega ma i
  • Odpowiedz
Ale wolisz miec nudne auto, czy zeby ci sie lala woda na stopy? (BARDZO powszechny problem w nowych renault megane)


@Bekonik: Eh, problem dotyczył Megane II, a obecnie mamy IV generację - widzę że kolega żyje starymi czasami. Albo skąd przekonanie, że benzyny Renault są słabe? xD
  • Odpowiedz
@rydzo za 150k to kupisz Arteona 1.5 TSI w wersji Elegance. Ja uważam ze to za slaby silnik na to auto. Jesli ktos chce prosze bardzo nie moja sprawa, ale to takie troche jak kupienie sobie garnituru za malego o 2 rozmiary ale za to Hugo boss a nie Vistula. Kupujac auto klasy sredniej oczekiwalbym tego by bylo w automacie, mialo elektryczne fotele z pamiecia, mialo swiatla adaptive full LED, dobry system
  • Odpowiedz
Oczywiscie ja nie mam watpliwosci ze 90k mozna wydac lepiej niz na wołowata i zacofana pod wzledem UX Corolle, ale tez nie patrzylbym na sile w kierunku aut z segmentu D, bo jednak przy budzecie 90k trzeba isc na daleko idace kompromisy.


@borjaki: Nie nazwałbym tego lepiej, nawałbym inaczej, ciekawiej. Bo jak auto jest dla ciebie narzedziem a nie twoim majestatem to jest to bardzo dobry wybor.
  • Odpowiedz