Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć dwie rzeczy w sprawie tego 2-letniego chłopca odłączonego od aparatury?

1. Jak to się stało, że jest w takim stanie? To skutek wypadku czy choroby?

2. Jak to możliwe, że lekarze z jeden strony twierdzą, że mózg umarł, że trzeba go odłączyć z szacunku, bo to przedłużanie stanu wegetatywnego i żyje tylko dzięki aparaturze, a z drugiej jak nadano dziecku włoskie obywatelstwo, żeby leczyć go na terenie Włoch, to lekarze zabraniają transportu, bo chłopca może czekać zapaść. Brytyjski sąd powiedział, że to również brytyjski obywatel i zezwoli na transport tylko jeżeli lekarze wyrażą na to zgodę (czyli patrz wyżej)... Mi się wydaje, czy tu się robi się #!$%@?ę z logiki? No bo z jednej strony chcą mu zapewnić spokojne odejście czyli zezwolić na śmierć, a z drugiej zabraniają transportu, jakby coś gorszego mogło się stać... (°°

Pytam serio, będę wdzięczny jak ktoś mi to wytłumaczy...


#lekarz #medycyna #nauka #pytanie #ciekawostki
  • 4
@LipaStraszna:

Może mi ktoś wytłumaczyć dwie rzeczy w sprawie tego 2-letniego chłopca odłączonego od aparatury?


jasne.

1. Jak to się stało, że jest w takim stanie? To skutek wypadku czy choroby?


choroby, zdiagnozowanej pół roku po narodzinach.

2. Jak to możliwe, że lekarze z jeden strony twierdzą, że mózg umarł, że trzeba go odłączyć z szacunku, bo to przedłużanie stanu wegetatywnego i żyje tylko dzięki aparaturze, a z drugiej jak nadano