Wpis z mikrobloga

Czytam sobie wedy słowiańskie i mam ciekawy fragment:

I poślą do nich Bogowie Wielkiego Wędrowca, miłość niosącego, ale kapłani Złotego Tura poddadzą go śmierci męczeńskiej

i po śmierci ogłoszą bogiem go….
i stworzą wiarę nową, zbudowano na kłamstwie krwi i ucisku…
I ogłoszą wszystkie narody niższymi i grzesznymi
I wezwą przed oblicze przez nich stworzonego Boga kajać się i prosić o wybaczenie za czyny
dokonane i nie dokonane…

Nie przypomina wam to kogoś?
#historia #religia #slowianie
  • 30
  • Odpowiedz
Wedy zostaly spisane dlugo przed Chrystusem a wg nie ktorych nawet przed judaizmem a tu taki tekst:

ogłoszą Ludzi Rasy Wielkiej niewolnikami Boga, którego sami zabili… I wmawiać im będą, że w cierpieniu dobro się przejawia, gdyż cierpiącego Boga ujrzą
  • Odpowiedz
@Magnolia-Fan: no nie tak do konca, te podania sa znajdywane po dzis dzien zapisane pismem runicznym a takze w podaniach hinduskich z ktorymi slowianie sa spokrewnieni
  • Odpowiedz
@aret: podaj źródło tego, że do dziś znajdowane prehistoryczne, runiczne (jakie?! chyba komuś się pomyliły języki, lokalizacje i czas powstania) wedy poświęcone Słowianom i Chrystusowi
  • Odpowiedz
@kubako: Ale ja tu w żaden sposób ich nie bronie, jestem otwarty na wszelkie informacje na ten temat bo poprostu mnie zaciekawil
Dopiero zaglebiam sie w temacie
  • Odpowiedz
@aret: To bardzo dobrze, bo to jest ciekawe. Oczywiście, że przed chrześcijaństwem było tutaj "coś", a nie nic. Ale akurat ten trop, który znalazłeś wygląda na fałszywy. Szukaj dalej, choć od razu mówię, że zbyt wiele nie wiadomo o religiach Słowian, bo po prostu nie przetrwało zbyt wiele informacji (Słowianie nie spisywali takich rzeczy, a chrześcijańscy misjonarze też zbyt dokładnie tego nie kronikowali). Wiedza o tamtych czasach po prostu przepadła. A
  • Odpowiedz