Wpis z mikrobloga

Chce zmienić co nieco w swoim życiu. Dlatego zwracam się z prośbą do was mirki z #trojmiasto #gdansk #gdynia #sopot preferencje co do miast według tagów.
W maju będę poszukiwał pracy i mieszkania/kawalerki.

Co do umiejętności przydatnych w pracy. Skończyłem technikum informatyczne. Ostatnie dwa lata zajmowałem się głównie serwisem GSM. Poza tym tłumaczyłem i redagowałem instrukcje do różnych sprzętów. Miałem kontakty z klientem. I parę rzeczy jeszcze by się znalazło.

Co do zakwaterowania, to po prostu chciałbym się zmieścić do 1100 złotych. (o ile to możliwe w przypadku jakiejś 1osobowej kawalerki). Także jakby ktoś coś wiedział. Szukał to proszę dajcie znać.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@definitelynotme: Dlatego mówię, że nie jest tak źle jak Cię tu straszą. Ostatnio kolega wystawiał na wynajem pokój prawie przy centrum Gdyni za 650 zł. Oczywiście dużo jest melin po babciach gdzie ludzie wołają sobie po 1300-1400 zł na to trzeba uważać. No i tak jak ktoś wcześniej wspomniał uważać na to żeby nie wyrzucali w okresy letnie!
  • Odpowiedz
@definitelynotme pokoje to spokojnie znajdziesz od 650 (mniejsze, w gorzej zlokalizowanych dzielnicach), za 800 już spokojnie w normalnym miejscu. Ceny mocno podbija sezon i początek roku akademickiego - czyli tak naprawdę teraz będzie tylko rosnąć, a spadki zaczną się może od października. Mieszkania - prl kawalerka znajdziesz za 900+opłaty, takie normalniejsze zaczynają się prędzej od 1100 i opłaty (chociaż oczywiście przy odpowiednim podejściu idzie wyłapać lepsze ceny).
Jeśli zamierzasz przeglądać oferty
  • Odpowiedz
prl kawalerka znajdziesz za 900+opłaty, takie normalniejsze zaczynają się prędzej od 1100 i opłaty (chociaż oczywiście przy odpowiednim podejściu idzie wyłapać lepsze ceny).


@poprostuzyj: nie mówisz przypadkiem o cenach z jakiegoś 2016?
  • Odpowiedz
@czlapka w żadnym wypadku ( ͡º ͜ʖ͡º) dopiero co sama szukałam, opisany sposób umożliwił oglądanie wielu takich ofert. Tylko że ja celowałam w dwa pokoje, te kawalerki to głównie z ciekawości i dla poszerzenia horyzontów. Generalnie tak średnio z 4-5 naprawdę dobrych ofert na tydzień wpadało. A no i dodam, że szukałam tylko parterów, więc jak ktoś nie ma ograniczeń co do piętra to wybór musi
  • Odpowiedz
@poprostuzyj: No ok, dochodzi lokalizacja jeszcze w sumie. W dokładnie taki sam sposób szukaliśmy niecały rok temu kawalerki. Przez 2-3 tygodnie codziennie alerty wszędzie poustawiane, przeglądanie cały czas.

Za 900 nie było niczego praktycznie (no dobra, była jakaś piwnica w domku jednorodzinnym, serio xd), w okolicach 1000 trafiał się PRL, ale w miarę nowoczesny standard to już 1200-1400 + opłaty to były okazje.

Tylko fakt faktem, nas interesował głównie Dolny
  • Odpowiedz
@czlapka a no to niestety, taka lokalizacja, że faktycznie ciężko o normalniejsze ceny :p co to się z Morenką teraz dzieje to szkoda w ogóle komentować. Np. dwa pokoje w tym typowym standardzie starych bloków za 1800 + 900 opłaty xd
Dużo tych spoko cen było na pograniczu Wrzeszcza z wszystkim, Żabianka jak najbardziej, nawet w Oliwie stosunkowo często było, Chełm też sporo oferował. Najbardziej powalone ceny na tych wszystkich nowych
  • Odpowiedz
@definitelynotme ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci-mam-do-wynajecia/ filtrujesz co Cię interesuje + jak mówi @czlapka
Ja miałam jeszcze olx, gratka, gumtree, plus kilka g---o stronek z gogli (te w sumie nie warto), no i grupy na fejsie (które wg mnie są rakiem i festiwalem upośledzenia umysłowego, a także rankingiem kto wymyślił co bardziej absurdalną cenę). Koniec końców wybrałam z Trójmiasta, dużo się dzwoniło po olx, na gratce czasem dodwali rzeczy, których nigdzie indziej nie było
  • Odpowiedz