Wpis z mikrobloga

Mirki z Krakowa i Śląska
Jak ktoś lubi się ruszać i to nie tylko nogami ale i głową to zapraszam wszystkich na #bno w okolicach Zawiercia
od 4 do 8 lipca.
BnO polega na tym że dostajesz mapę i musisz zaliczyć ileś tam punktów.
Wymagane wygodne buty i ewentualnie kompas.

Dla #dzieci są przygotowane specjalne trasy oznaczone buźkami żeby maluch wiedział jak ma iść.
My naszą pierwszą trasę z 4 latkiem zrobiliśmy w 2h w tym ,5h na odpoczynek i zjedzenie kanapki.

Dla początkujących trasy open krótka .

Można przyjechać na całe zawody można wybrać odpowiedający nam dzień.
Można kupić wejściówkę dzisiaj a można przyjechać i kupić w dniu zawodów.

I nie martwcie się że się zgubicie.
Bo zawsze się znajdzie ktoś kto wam pokaże na mapie gdzie jesteście.
Czasami jakiś małolat bez przednich zębów innym razem starsza pani z laską.
Najlepsze w tym jest to że nie musicie #bieganie.
Nawet jest to niewskazane na początku bo skończycie jak ja na zdjęciu rok temu.
Patrzyłem na mapę i kompas ale nie patrzyłem pod nogi :).

Polecam zwłaszcza tym którzy chcą zacząć biegać.
Bo biega jest obowiązkowy tylko na ostatnich 100 metrach przed metą.
Wcześniej od samego startu w dowolnym momencie można się zatrzymać
dowolnie długą chwile i analizować mapę
aż do momentu gdy znowu znikną czerwone plamy przed oczami a tętno spadnie do normalnego poziomu.

komunikat techniczny:http://wawelcup.pl/wp-content/uploads/2018/04/biuletyn-1-Wawel-Cup-37.-1.pdf
strona : http://wawelcup.pl/
#krakow #slask #biegajzwykopem #zdrowie
Slwk_1 - Mirki z Krakowa i Śląska 
Jak ktoś lubi się ruszać i to nie tylko nogami al...

źródło: comment_1wPKxOJhjXzNfVct7XJUA9fxKF3Vqw62.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sl_w_k_1: Ale stronę to im jakiś Janusz robił. Niby wszystko podane, ale dalej nic nie wiem. Choćby tego co oznaczają te WM 10-14 itd. Więc mogę się zapisać, ale nie wiem na co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: jechałbym, ale zawsze biegaliśmy duo, albo czwórki i tak patrzę po kategoriach to nie ma takiej opcji i się pewnie będą pluć organizatorzy. No i pomijam, że zazwyczaj jeździliśmy na edycje miejskie, że dało radę podjeżdzać z stopa, czy komunikacją miejską.
@abrakadabra125: 10-14 kategoria wiekowa, w-babki, m-faceci, r- rodzinne, s-skrócone trudności trasy w regulaminie jest legenda
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Ja biegam dużo i często w podobnych eventach, tylko tutaj jest to strasznie chaotycznie rozpisane. Jak się zapisuje na eventy to mam podane wszystko. Dystans, godzinę startu, miejsce itp. Tutaj dajmy na to zapiszę się na "M21B" i co o tym wiem? Że to bieg dla mężczyzn w wieku 21 lat? Bez sensu. A dystans biegu jaki? Bo oprócz tego że to bieg dla mężczyzn nic nie wiadomo.
  • Odpowiedz
@abrakadabra125: spokojnie to dopiero 2 komunikat techniczny bedzie jeszcze conajmniej jeden.
Będzie miał podane długość trasy w lini prostej, ile punktów do znalezienia minutę startu dane GPS centrum zawodów itd.
W tatym roku było ok 1000 zawodników i jakoś dali radę
  • Odpowiedz
@abrakadabra125: i jeszcze jedno:
w tamtym roku byłem w Limanowej gdzie miałem do przejścia 3 km w M40 i po 2,5 godzinie zszedłem z trasy bo fizycznie nie byłem w stanie jej skończyć.
i byłem w puszczy Darżlubskiej (skąd jest to zdjęcie) w kategorii open 2,5 km gdzie mimo stanu jak na zdjęciu byłem w stanie skończyć te 2,5 km chyba w 1,5 godziny no może ciut więcej :).

Tutaj
  • Odpowiedz
@abrakadabra125: a i jeszcze jedno to że tam będzie pisać 3 km to znaczy tylko że suma odległości pomiędzy punktami wynosi 3 km. A ile razy Ty się zgubisz między czasie to twoje. I druga kwestia jest taka że czasami lepiej zrobić dwa dodatkowe kilometry po ścieżce niż przedzierać się przez młodnik 500 metrów.
  • Odpowiedz