Wpis z mikrobloga

Skrócona wersja tego czym jest BTC Cash, jak powstał i dlaczego Bitcoin jest najlepszą technologicznie kryptowalutą.

Standardowo, rozpisałem się nieco w pewnym komentarzu, ale wyszło na tyle że umieszczam to w osobnym wątku, aby więcej osób mogło się z tym zapoznać. To ciężkie tematy i bardzo rozległe, dlatego aby dobrze je zrozumieć trzeba się nieco rozwinąć na wiele pobocznych wątków. Tu bardzo ogólnikowo i na szybko to opisałem, mógłbym o tym nawijać godzinami ale i tak zostanę opluty na tym chamskim mirko, przez tą społeczność. Trudno, Bitcoin nie ma reklamy która szerzyłaby prawdę i jeśli nie tacy jak ja, to nikt nie będzie jej opisywał... Jednak nowi w świecie kryptowalut mogą się przekonać na podstawie tego jak wiele brakuje im wiedzy, jak ważna jest historia kryptowalut i jak zniekształcony obraz sytuacji odnośnie kryptowalut obecnie mają a są nim karmieni przez twórców różnych altcoinów

Społeczność BTC chciała wprowadzenia SegWita, co umożliwiało między innymi późniejsze wprowadzenie Lightning Network. Chodziło o to że obecnie w BTC wykopywany jest blok co ~10 minut o wielkości 1MB. To ograniczało liczbę transakcji która wynosiła ~3 / sekundę. Oczywiście wszystkie alty mają gdzieś co będzie z tymi walutami w przyszłości i powiększały swoje bloki do większych rozmiarów i zwiększały ich częstotliwość wykopywania w celu zwiększenia liczby transakcji na sekundę. Wtedy mogły krzyczeć na zasadzie "patrzcie, jesteśmy lepsi od BTC, więcej transakcji, szybsze". Społeczność BTC wiedziała że nie tędy droga. Na dłuższą metę blockchain bardzo szybko by się powiększał co prowadziłoby do centralizacji a zwiększanie bloku nie było by lekarstwem i nie pozwalałoby zwiększać ich liczby transakcji do rozsądnych wielkości. BTC jako jedyny wybrał wiele trudniejszą drogę, wprowadzenie LN. Dzięki temu możemy zachować dużo niższy rozmiar blockchaina a obecnie mamy możliwość przeprowadzania dziesiątek tysięcy transakcji na sekundę. Jako jedyna kryptowaluta!

Kopalniom jednak nie podobał się ten pomysł. Kopalnie wiedziały że za transakcje LN nie będą dostawały opłat. Dodatkowo potentat koparek, czyli Bitmain miał w swoich koparkach opatentowane rozwiązanie ASIC boost, które umożliwiało znaczne przyspieszanie kopania przy takim samym poborze prądu. Jednak Bitmain chamsko zablokował tą funkcję w sprzedawanych koparkach, jedynie sam w swoich kopalniach korzystał z niej mając dzięki temu dużą przewagę nad innymi. Po wprowadzeniu segwita Bitmain nie mógłby korzystać z tej funkcji. Aby wprowadzić SegWIt potrzebne było poparcie kopalni na poziomie 95%. Oczywiście kopalnie nie chciały tego zrobić a poparcie wynosiło ok 30-40%. Wtedy użytkownicy zorganizowali USAF, czyli User Activated Soft Fork. Zagrozili że jeżeli kopalnie nie zgodzą się na wprowadzenie SegWita, użytkownicy zaczną kopać swój łańcuch i smai wprowadzą SegWit. Wtdy też kopalnie się po niekąd przestraszyły i skapitulowały a cały świat mógł zobaczyć że atak 51% nie do końca jest możliwy i ostatecznie w bitcoinie nie rządzą ani deweloperzy, ani kopalnie, lecz użytkownicy!!! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Dla mnie to wręcz święto bitcoina i niesamowicie ważne wydarzenie, które wywróciło myślenie o Bitcoinie do góry nogami

Dnia 1 sierpnia, kiedy wprowadzono segwit, Bitmain wraz z ekipą cwaniaczków stworzył forka Bitcoina, czyli swoje odgałęzienie BTC bez segwita, jednak zwiększył wielkość bloku do 8MB. Teraz mógł sobie kopać swoją monetkę z ASIC boostem i czekać aż w przyszłości będzie kosił większe prowizje za większe ilości przelewów. To praktycznie prywatna waluta w rękach niesamowitych cwaniaków i szuj. Warto dodać że Jihan Wu, czyli prezes Bitmaina jakieś 2 miesiące po stworzeniu BiCasha najpierw zbił jego cenę, skupił go i wykopał go całą masę wykorzystując źle zaprojektowany system dostosowywania trudności kopania (był w stanie wykopać w 2 dni tyle bloków co normalnie wpada w miesiąc). Wtedy cena BiCasha wynosiła ok 5% ceny BTC. Następnie w ciągu trzech dni za pomocą botów na Koreaniśkich giełdach napompował sztucznie cenę BiCasha z tych 5% do 55% ceny BTC. W trzy dni!!! W sieci była panika, ludzie nie wiedzieli co się dzieje i wielu myślało że społeczność przerzuca się z BTC na BiCasha. Wiele osób zaczęło wyprzedawać BTC i zamieniać je na BiCashe. Wtedy Jihan zrobił zrzut swoich BiCashy i sprzedał je ludziom za te 55-50% cenny BTC. Dodatkowo Jihan spamował sieć BTC malutkimi transakcjami, żeby ją zapchać i pokazać jak to niewydajny jest niby BTC. Wysyłał masę przelewów sam do siebie o najniższych opłatach np 1sta/bajt i wykopywał je w pierwszej kolejności. Wtedy bloki wyglądały jak zapełnione po brzegi, ale widać było że połowa transakcji to te 1sta/bajt a nikt tak niskich nigdy nie wysyłał, tym bardziej że wiele z większą opłatą czekało w kolejce co było bezsensem z punktu widzenia kopalni bo tej powinno zależeć żeby wybierać zawsze transakcje z większymi opłatami. Jednak i transakcje i opłaty w większości wracały do Jihana bo sam odpowiadał za dużą część wykopywanych bloków.

Tak to wygląda w skrócie. Teraz Jihan został ze swym gównianym forkiem BiCasha, przestarzałą technologicznie kryptowalutą. My w BTC jako jedyna kryptowaluta mamy rozwiązany system ogromnych ilości bardzo tanich przelewów (nawet 1 sat za transakcję) na sekundę a przy tym nadal mamy zachowany bardzo mały rozmiar bloku o wielkości 1MB ;) Żadnak inna kryptowaluta nie ma tak rewolucyjnego rozwiązania. Niestety, za BTC nikt nie stoi, żaden twórca, inwestor czy ktoś kto ma nad nim kontrolę. Wszystkie alty wydając pieniądze na marketing, wiecznie szkalują BTC i krzyczą nieświadomym ludziom że jesteśmy przestarzali technologicznie i gorsi od nich, gdzie jest dokładnie na odwrót. BTC nie ma nikogo kto by sponsorował taki fame czy robił reklamy albo szerzył prawdę. Jednak BTC ma takich ludzi, jak my. Takich któzy mogą to wytłumaczyć i chcą waluty, która ma perspektywy rozwoju na wiele lat do przodu.... BiCash jest za to prywatnym gównem, które nie jest nic warte a klika judaszy którzy pompują jego cenę i oszukują ludzi na każdym kroku sponsoruje mu takie reklamy jak ta poniżej.

#bitcoin #kryptowaluty #btc #inwestycje #pieniadze #januszebiznesu #takaprawda #altcoin #bch
cyberpunkbtc - Skrócona wersja tego czym jest BTC Cash, jak powstał i dlaczego Bitcoi...
  • 60
Przeczytałem od deski do deski, dla mnie to wielki wyczyn. Nie mogę przyczepić się do niczego. Propsuję naprawdę dobre. Jak Ty to wszystko pamiętasz? Mi już sporo rzeczy wypadło z pamięci chociaż to było bardzo niedawno.

Dodatkowo Jihan spamował sieć BTC malutkimi transakcjami, żeby ją zapchać i pokazać jak to niewydajny jest niby BTC. Wysyłał masę przelewów sam do siebie o najniższych opłatach np 1sta/bajt i wykopywał je w pierwszej kolejności. Wtedy
@cyberpunkbtc: Tak więc widzicie jaka jest prawda. Cały sekret wszystkich altów tkwi w tak prostackim patencie. Wieksze bloki, wykopywane częściej. Wiele razy słyszałem od nowych że BTC jest przestarzały technologicznie bo nie rozumieli w czym rzecz. Widzieli tylko szybsze i tańsze przelewy i myśleli że BTC jest stary a wszystkie alty są lepsze. Wielokrotnie mówiłem: BTC też może być taki sam, to kwestia 5 minut zmiany w kodzie. Proste jak bzykanie.
@pawlo74: Dzięki pawlo za miłe słowa. Sam nie pamiętam wszystkiego bo to odległe. Widzę że wszystkim nam już odechciało się o takich rzeczach pisać a pamiętam jak sam jeszcze pół roku temu miałeś więcej sił na to. Musimy jednak z powrotem zacząć choć trochę przypominać ludziom co i jak. Też się już trochę przefiltrowało i nie ma takiej masy dzieciaków jak w grudniu. Pamiętasz...? To nas zniechęciło. Już nikt nikomu nic
Walka o segwit była dłuższa. Porozumienia w Nowym Jorku itd. Sam opis pompowania BCH zająłby z 5x tyle tekstu co powyżej. W necie, szczególnie na anglojęzycznych stronach wszystko było opisywane setki razy dużo dokładniej. Możecie szukać na własną rękę, poszerzać wiedzę bo w końcu ona jest istotna i powinniście wiedzieć dokładnie co robicie, kiedy powierzacie swoje pieniądze inwestycjom w którąś z kryptowalut...


@cyberpunkbtc: dlatego jestem entuzjastą bitcoina i tak mnie to
@pawlo74: Wiem, wiem. Przecież też tu tłumaczyłeś ludziom setki razy a później tylko obelgi za to. Cena teraz też coś leci, myślę że za chwilę walnie w dół ale trochę się już boję że nie wrócimy już do 6k albo poniżej ;P Niech mają i tak ich nie przekonamy bo myślą że BTC jest drogie a na altach lepiej wyjdą, większość myśli krótkoterminowo. Ceny i tak nie podbiją. #!$%@?ło mnie to
@cyberpunkbtc: to wszystko o bch, o manipulacjach twórcy, o pompkach z botów, o zapchaniu sieci btc przez niego to trochę dedukcja chyba, bo raczej dowodów nie ma, nie? Ja tam nic dobrego w cashu nie widzę bo nie ma dla niego praktycznie zadania na rynku ale chcialbym wiedziec jak potoczy się jego przyszłość. Są adresy w bch które cały czas skupują go i portfolio jest warte grube miliony, cały czas rośnie,
Niech mają i tak ich nie przekonamy bo myślą że BTC jest drogie a na altach lepiej wyjdą, większość myśli krótkoterminowo.


@cyberpunkbtc: jasne. Dla nich ważny jest tylko zarobek.

#!$%@?ło mnie to bredzenie tego sha256 i pisanie ludziom jakichś bredni o btc i chwalenie bicasha.


@cyberpunkbtc: nie wiemy jeszcze czy sam nie padł ofiarą propagandy. Sam jest chyba osobą bardzo nieufną a samego bitcoina uważa za produkt NSA.
Dlatego do
Są adresy w bch które cały czas skupują go i portfolio jest warte grube miliony, cały czas rośnie, nie wiem czy ktoś kto ma taką kasę by inwestował w takie coś nie widząc perspektyw na wysoką cenę i wystarczającą płynność rynku by móc zbyć coiny.


@arczer: to są adresy ludzi, którzy zarobili masakryczne pieniądze na bitcoinie, ludzie tacy jak Roger Ver czy Jihan Wu, są to ludzie, których stać na pompowanie
@arczer: Dowodów nie ma? Oczywiście że są i to wiele. Spamowanie niskimi transakcjami widać w mempoolu bitcoina. Można sobie sprawdzić: https://jochen-hoenicke.de/queue/#2,1y
Bloki były zapchane, ludzie wysyłali transakcje z bardzo wysokimi opłatami a w blokach było dodawanych wiele transakcja z bardzo niskim fee. Spamowanie było wiele razy przy różnych okazjach.

Co do historii z pompowaniem bch możesz w necie znaleźć dokładne opisy tego co się działo przez te trzy dni. Jihan swoimi
po cos to robia wiec wierza ze bch bedzie drogie


@arczer: tego czy oni wierzą czy tylko chcą spekulować na tym i sprzedać z zyskiem tego nie wiadomo. Zdecydowanie bitcoin ma więcej wierzących i spekulujących a tym samym większy potencjał do wzrostów.
Model biznesowy BCH oparty na kłamstwie? Nie nie widzę tego.
@arczer: Skupuje i wykopuje go bardzo tanio, następnie pompuje go sztucznie. Ludzie zaczynają kupować a on im sprzedaje go za 10x wyższą cenę. Np kiedy cena BCH była po 5% ceny BTC to sprzedawał wszystkie swoje koparki tylko za BCH. Nikt nie mógł kupić koparki za $ czy za BTC jak zawsze, nagle zaczął przyjmować wpłaty tylko za BCH. Wiesz dlaczego? Bo to idealny sposób żeby nie podbijając ceny dużo ich
Pobierz cyberpunkbtc - @arczer: Skupuje i wykopuje go bardzo tanio, następnie pompuje go sztu...
źródło: comment_zRPcqSzLvYTHDvtxl6WzzbGCDWfx2L9O.jpg
po cos to robia wiec wierza ze bch bedzie drogie


@arczer: albo inaczej jeżeli kontrolujesz podaż waluty ty nie musisz wierzyć, że będzie drogie. Ty to wiesz, że będzie tak drogie jak będziesz chciał.
@arczer: Tak na szybko jeszcze zaznaczyłem na wizualizacji o co chodzi.
Tu mamy wykres ilości niepotwierdzonych transakcji.
Ogólnie można zobaczy jak bardzo dziwne to było że często ilość ich niesamowicie wzrastała jak i spadała, przy czym w tamtym okresie nie było żadnych powodów aby były tak nagłe zmiany.
Strzałkami zaznaczyłem punkty gdzie widać kiedy ViaBTC nagle przechodziła z kopania BTC na BCH i odwrotnie. Widać ogólna ilość niepotwierdzonych transakcji jest cały
Pobierz cyberpunkbtc - @arczer: Tak na szybko jeszcze zaznaczyłem na wizualizacji o co chodzi...
źródło: comment_9RdTc6XbuSryTiyBVzm2hMmtOyTBSkgU.jpg