Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Aureli daj mi lepsze parametry na mało światła i mega (!) żywiołowego psa ;)

@mk321 Canon 7D Mark II + tamron 17-50 2.8, pięć kółek w zestawie. Cena taka, że grzech nie brać, samo body kosztuje 4,7k najtaniej ;)
  • Odpowiedz
@matra: Domyślam się, że złapanie ostro takiego momentu nie jest łatwe :-) Nie wiem czemu mnie jakoś ziarno na zdjęciach irytuje, kojarzy mi się ze zdjęciami marnej jakości ze starych kompaktów. Dlatego staram się tak podkręcić wszystkie parametry, żeby z ISO nie przekroczyć 1600 bo do tej wartości (w przypadku mojego sprzętu) wygląda to dla mnie w miarę znośnie. Ale to tylko moje zboczenie ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Aureli ale tutaj efekt jest bardzo ok, ja tego zdjęcia nawet nie próbowałam odszumiać, a jeszcze je rozjaśniłam ;)
Pomijając że jeśli zdjęcie jest ładne, lub wręcz ma walory artystyczne, szum jest akceptowalny dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sajner nie, w ogóle tego nie rozważałam. Mam wielki ciężki aparat, którego noszenie nie będzie zbyt wygodne, ale i tak jestem zadowolona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najlepiej, bo celowalam pomiędzy 80d a 77d, co było dla mnie nieporozumieniem i przykrym kompromisem, a wyszło jak wyszło ;)
  • Odpowiedz
@matra: just sayin ze obecnie wiekszosc zawodowych fotografow przerzuca sie na sony/fuji, ewentualnie sobie zostawiają szklarnie do wykorzystania z dobrymi adapterami. Samemu za te 5 kafli kupiłbym a6300/a7 i 1-2 porzadne obiektywy, chociażby m.in. dla mobilności przez którą zamieniłem swojego 5d na a6000. Nie mniej 7d to porządne apsc, także niech Ci służy.
  • Odpowiedz
@matra: masz tu plusa za kompot i oby się spisywał. Znam tę radość, u mnie wpadł 5D mkII z 24-105 f/4 bo nie mogłem się przekonać do bezlusterkowca.
A szum przypomina mi czasy filmu. Tania Superia 200 miała ładne ziarno
  • Odpowiedz