Wpis z mikrobloga

#hiszpanski

Ucze sie hiszpańskiego z babbel i mam watpliwosci czy nie ucza mnie tego argentyńskiego hiszpańskiego.

3 os. liczba pojedyncza czyli ellas. Jak to wymawiamy? Tam wymawjaja ezias (mniej wiecej hehe) Czy powinno byc ejas czy ucze sie dobrze?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wronek89: Ogólnie "ll" wymawia się wzorcowo jako "j" ale nie takie mocne jak nasze polskie tylko tykie bardziej tyłem języka wyartykulowane. Czasem lekko przechodzi w takie "dź" , np "tallo" można usłyszeć jak "tadzio" "ella" jak "edzia".
  • Odpowiedz
@wronek89: Takie całkowicie "ejas", to to nie jest, powiedzmy, że baaardzo delikatnie kieruje się to w d/z/dź. Jeśli słyszysz bardzo wyraźne "ź", to wtedy faktycznie, typowo argentyński sposób wymowy. Zwróć uwagę, czy twoi nauczyciele używają "vos" i czy na "wy" używają oddzielnej formy, czy trzeciej osoby liczby mnogiej, to są chyba najbardziej charakterystyczne różnice między "standardowym" hiszpańskim , a argentyńskim.
  • Odpowiedz
@wronek89: No to raczej Hiszpanie, tylko po prostu nie z Madrytu, w samej Hiszpanii też są lekkie różnice w akcentach/sposobie wymowy. Tak czy tak, jeśli to nejtiwi z jakiegokolwiek kraju hiszpańskojęzycznego, to dopóki uczą cię języka "literackiego", i tak dużo na tym skorzystasz. Bardziej pilnowałabym tego przy nauce jakiegoś slangu/mowy potocznej, bo tu zawsze istnieje ryzyko obrażenia kogoś i dostania za to w mordę ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
Jest kilka sposobów na wypowiedzenie ‚ll’. To uproszczenia, ale na początek może być. Hiszpanie mówią albo ‚j’ albo ‚dź’, Latynosi podobnie, ale w Argentynie i Urugwaju dochodzi jeszcze ‚sz’ i coś jak ‚ź’
  • Odpowiedz