Wpis z mikrobloga

  • 1
Mircy
Czy ktoś z Was moze dziś wieczorem albo jutro rano jedzie z #zakopane do #krakow ew #warszawa i może zabrać na pokład rozowypasek z #rower? Ew może wiecie z wlasnego doświadczenia jak można sie wydostac z rowerem z Zakopca chociaż do Krakowa (przejechać na rowerze tych prawie 130km pewnie nie da rady)?
Koleżanka lekko mówiąc utknela, miała jechać polskim busem ale okazało się, że akurat ten nie przewozi rowerów.
Pociągi oferują jej to co na zdjęciu.
Truski - Mircy
Czy ktoś z Was moze dziś wieczorem albo jutro rano jedzie z #zakopane ...

źródło: comment_q3798WUPKyymGoFjFsYE8g9mscuhXXWm.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
(przejechać na rowerze tych prawie 130km pewnie nie da rady)?


@Truski: da radę, nawet jest z górki
Jak do KRK to, ja bym atakował na pociąg, kiedyś jakieś Regio jeździło, do którego nie powinno być problemem wrzucenie roweru

EDIT
Jeździ do Krakowa Płaszowa Regio, tylko trzeba odznaczyć przewóz rowerów
EDIT2
Tyle, że od Skawiny jest oznaczenie BUS, czyli pewnie komunikacja zastępcza, stąd problemy z rowerem.... Ale ze Skawiny do KRK to
  • Odpowiedz
@Truski: Pociągiem do Suchej Beskidzkiej, potem 55-60km rowerem do Krakowa (bliżej na Płaszów, dalej na Główny), a potem znowu pociąg do Warszawy. Super połączenie to nie jest, ale jest remont i nic nie poradzisz.
  • Odpowiedz
  • 1
@polik95 jestem, ale dzisiaj sam wracam do Warszawy polskim busem z nagłego powodu zostawiając resztę. Zresztą i tak bym nie zmieścił do auta roweru, za dużo gratow i narzędzi.
Więc nie pomogę @Truski ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Truski: Jeszcze opcja jest tak jak pisał ktoś wcześniej przejazd PKP do Skawiny (regio są bezpośrednie, wożą powietrze z reguły więc myślę że nie problem). Ze Skawiny jeżdżą już normalnie autobusy MPK co kilkanaście minut, wg mnie np do 283/253 na luzie się wpakujesz z rowerem, spokojnie można komunikacja miejską na dworzec główny lub do Krakowa Płaszowa się dostać, MPKiem ze Skawiny na Dworzec Główny z pamięci i na oko to
  • Odpowiedz