Wpis z mikrobloga

Jak widzę na przerwie ( #podbaza here) jakieś niegrzeczne dziecko (np. takie które biega nieopamiętanie po korytarzu, albo rzuca komuś plecak pod nogi) to nigdy nie krzyczę na nie i nie zwracam mu uwagi wprost, bo wiadomo że by mnie olał i poleciał dalej psocić.
Z poważną miną i stoickim spokojem podchodzę do niego i mówię: "Nazwisko i klasa" on zszokowany odpowie, a ja zapisuję to sobie na kartce. I już widzę strach w jego oczach xD

Następnym razem jak widzi mnie na przerwie, od razu podnosi się na baczność i mówi: "dzień dobry" :)
Ehh dzieci to takie urocze i kochane istoty :)
#pracbaza #dzieci
  • 82
  • Odpowiedz
  • 139
@ZukColorado jakby się dobrze zachowywał to nie miałby się czego bać po pytaniu o imię i klasę. Poza tym on nie boi się jej jako człowieka bo jest straszną, krzyczącą babą, tylko konsekwencji swojego zachowania, a z tym będzie się mierzył całe swoje życie i to szkolne i dorosłe
  • Odpowiedz
Dokładnie tak samo budowały "szacunek" stare rury-nauczycielki u mnie w podstawówce - strachem.


@ZukColorado: Nie rozumiem. Dziecko zachowuje się źle, z premedytacją stwarza zagrożenie dla innych dzieci (np. to rzucanie plecakiem). Uważasz, że nie należy mu się kara albo nauczka?
Oczywiście mogłam wydrzeć ryja, żeby się uspokoił, albo od razu odesłać go do wychowawcy. Ale tak nie zrobiłam, wzięłam od niego dane, żeby miał świadomość, że wiem gdzie mieszka (
  • Odpowiedz
Poza tym on nie boi się jej jako człowieka bo jest straszną, krzyczącą babą, tylko konsekwencji swojego zachowania, a z tym będzie się mierzył całe swoje życie i to szkolne i dorosłe


@felixa: Dziękuję Ci!
  • Odpowiedz
ciekawe kiedy odkryją, że mogą podać nazwisko kogoś, kogo nie lubią ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MadIen: kiedyś mój ziomek krzyknął do zakonnicy w szkole ''ave satan'', ta go chwyciła a on właśnie podał się za kolesia z naszej klasy, którego nie lubił


  • Odpowiedz
  • 10
@ZukColorado 'zasiałaś fud' xDddddddddd boże typie z choinki się urwałeś? Co pozna po zakończeniu szkoły? :d dzieciak z podstawówki zapamięta to traumatyczne zapisanie nazwiska na kartce i od teraz planuje zemstę w dniu zakończenia szkoły xD? o mamo
  • Odpowiedz
@emilkos8: jak byłem w technikum i wychowawca przyłapał jakich pierwszaków na paleniu w kiblu, to było:”Nazwisko i klasa?” I robił im fotkę jakby go kłamali z nazwiskiem XD
  • Odpowiedz
@emilkos8: Chyba utrudniasz prace przyszlym nauczycielom :P koniec podbazy albo poczatek gimbazy i zaczynaja ogarniac, ze nauczyciel moze im naskoczyc i sie zaczynaja "mscic"
  • Odpowiedz