Wpis z mikrobloga

Pytanie o meble kuchenne. Jestem na etapie znajdowania wykonawcy na meble kuchenne. I chcę trochę obciąć koszty (10k za meble wydaje mi się dość wysoką ceną). Na czym to można osiągnąć? Co zamiast okuć firmy Blum? Jaka alternatywa dla frontów lakierowanych? Może mi ktoś polecić sprawdzonego wykonawcę z Krakowa? Za wszystkie uwagi będę wdzięczny.
#remont #remontujzwykopem #krakow #meble #meblekuchenne
  • 14
@przegryzam: na blumach nie oszczędzaj, zamiast lakieru weź płyty akrylowe - są o niebo lepsze i bardziej wytrzymałe i ładnie wyglądają (mam w kuchni i jestem bardzo zadowolony, mam też lakier w łazience i jestem niezadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Możesz zmniejszyć ilość szuflad (chociaż proponuje tutaj nie przesadzać), możesz wziąć tańszy blat

Możesz też się zdecydować na kuchnię modułowe np z Agaty albo z Ikei (choć
@przegryzam:
- zmiana lakieru na akryl - tylko dopilnuj abyś obrzeża miał dobrze zrobione
- zmiana okuć w szufladach z blumm na modenbox (ale tylko w szufladach bo reszta nie dorasta do pięt blumm'owi)

Ogólnie cenę robią okucia + fronty więc tylko na tym da się jakoś oszczędzić.
@lukasz_r128: Warszawa i okolice są w tym względzie cholernie drogie i często nie ma w ogóle porównania do stolicy. Fachowcy, którzy mi robili szafę, mówili, że wiele firm z Łodzi dojeżdża po 120km do Warszawy bo zdecydowanie opłaca się to.
@przegryzam: jak chcesz taniej to czemu nie Ikea? Sam teraz stoję przed podobnym dylematem, czy brać Ikeę czy coś na wymiar. W moim wypadku problemem jest wysokość mebli - Ikea ma trochę za wysokie, by się zmieściły pod okno

@marcel_pijak: a długie są terminy?
@radekrad: od momentu akceptacji projektu około 6 tygodni, ale żeby dopiąć sprawy projektowe to schodzi do 2 tyg, czyli montaż mniej więcej po miesiącach od momentu spotkania na pomiar.
p.s teraz będzie lekko zachwiane bo od 6 do 28 czewca jestem na urlopie
Pytanie o meble kuchenne. Jestem na etapie znajdowania wykonawcy na meble kuchenne. I chcę trochę obciąć koszty


@przegryzam: a kuchnie Ikea odrzucasz? Nie są drogie, a masz spory wybór i dość wygodne możliwości konfiguracji... Ja po trzech kuchniach w rodzinie jestem z nich nadal bardzo zadowolony. No i termin to jest ekspres w porównaniu z różnymi studiami meblowymi czy stolarzami...