Wpis z mikrobloga

  • 31
Mirasy kochane stwierdziłem, że chcę spróbować sił w programowaniu. Nie chodzi o te słynne 15k, ale o zwykły samorozwój. Potrzebuje pomocy w formie jakiegoś ukierunkowania. Jestem całkiem zielony, a dla takiego gościa nawał informacji i dziedzin jest po prostu przytłaczający. W którą stronę iść? Od czego wystartować? Na czym się bardziej skupić? Co czytac\ogladac?
#programowanie #naukaprogramowania #naukaprogramowaniaodkuchni
  • 36
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@inquis1t0r każdy jeden język mogę zacząć nie znając nic innego? Przykładowo kolega podpowiadał js. Czy mogę wystartować z tym nie znając np HTML, CSS?
  • Odpowiedz
@Jack0wy: Jeśli chodzi o samorozwój a nie parcie zarobkowe (zdrowe podejście, propsuję) to polecam zastanowić się najpierw co chciałbyś stworzyć - jakąś stronę internetową? Grę desktopową/mobilną/webową? Aplikację konsolową prostą? Zastanów się nad czymś prostym i jak już znajdziesz ten tymczasowy "cel" to wtedy research - najłatwiej pewnie napisać na tagu to ktoś podpowie jakie języki i technologie. I jak już będziesz wiedział co i czym to pozostaje tylko nauka, krok po
  • Odpowiedz
Ehhh znów to samo pytanie? Nie będziesz programistą nawet jeśli chodzi o rozwój bo nie potrafisz wgl szukać informacji co już cię skreśla sorry :/
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Myzreal póki co samorozwój i "dżast for fan", ale docelowo jeżeli wypali to chciałbym się tym zajmować zawodowo. Młodość ucieka, a nie będę wiecznie przedstawicielem, trzeba się zacząć czegoś uczyć ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@hiroszi: W takim razie kiepski z ciebie programista, skoro tydzień temu szukałeś na tagu pomocy z SSLem w .htaccess. Nie potrafisz szukać informacji sam? No to jesteś skreślony, przykro mi, proszę oddać klawiatura.
  • Odpowiedz
@hiroszi: W takim razie kiepski z ciebie programista, skoro tydzień temu szukałeś na tagu pomocy z SSLem w .htaccess. Nie potrafisz szukać informacji sam? No to jesteś skreślony, przykro mi, proszę oddać klawiatura.


@Myzreal: no cóż akurat to co chciałem zrobić mi nie działało bo miałem ustawione wymuszone przekierowanie serwerowe przez co htaccess dziwnie działał nie znasz tematu nie wypowiadaj sie
  • Odpowiedz
@hiroszi: Co obchodzą twoje wymówki, załapałeś się pod własną (kretyńską) definicję - "skoro sam nie potrafisz znaleźć to się nie nadajesz". Po prostu przyznaj że walnąłeś głupotę i więcej jej nie powtarzaj i po temacie. To nieprawdziwe, głupie i szkodliwe stwierdzenie. Jak potrzebujesz wzmocnić swoje żałosne ego kosztem słabszych/mniej doświadczonych od siebie to nie wiem, może idź kopać piłkę z dzieciarnią z podstawówki albo pośmiej się z jakiegoś gimnazjalisty że ma
  • Odpowiedz
@Myzreal: nie uważasz że pytan takiego typu jest za dużo? W ciągu 24 godzin chyba 3/4 tematy takie były i codziennie się nowe generują serio sądzisz że to spoko?
  • Odpowiedz
@hiroszi: Przynajmniej już nie zaprzeczasz, mamy progres. Nie sądzę że problemu nie ma, powtarzalność pytań to temat stary jak fora internetowe. Ale co to ma do takiego podłego podkopywania czyjejś pewności siebie? Odpowiedz że było wczoraj na tagu a nie że "nie nadajesz się". Ja nie wiem, może się wychowałem w innych czasach i mam inną moralność, ale dla mnie świadomość że mój podły komentarz mógł dosłownie pogorszyć komuś życie (bo
  • Odpowiedz