Wpis z mikrobloga

Mireczki dostałem propozycje pracy na B2B za 8500zl - ile mi z tego wyjdzie netto na rękę?
Czy będą podobne zarobi jak na umowie o prace?

No i drugie pytanie, jak myślicie warto zmieniać prace? Obecnie mam 6300 brutto + darmowe benefity (karty multi-sport, Luxmed VIP oraz grupowego ubezpieczenia), umowa na czas nieokreślony. w B2B brak benefotow, tzn. sa ale platne.

Stanowisko generalnie to samo ale ciut inna firma.

doradzcie co robic! :D bo troszke sie cykam i nie wiem czy warto ryzykowac i bawic sie w B2B

#praca #firma #dzialalnoscgospodarcza #b2b
  • 16
  • Odpowiedz
Zapłacisz liniowy dochodowy + składki, gdzie przez pierwszy rok działalności powinno być mniej. Do tego możliwość odliczania VATu z niektórych produktów to dodatkowy profit :)

@luka-szsz
  • Odpowiedz
na B2B jesteś szmatą, którą można w dowolnym momencie wyrzucić


@Wychwalany: no i też odpowiedzialność finansowa za błedy, na UoP do 3x miesięczna pensja, na B2B "sky is the limit"...
  • Odpowiedz
@luka-szsz: Nie da się tego tak prosto przeliczyć. Szybki (więc mało precyzyjny) rachunek.

Liczmy, że miesiąc ma 160 godzin roboczych, więc wychodzi 53/h
Liczmy też, że w ciągu rogu wypada Ci 30 dni pracy - bo urlop, bo choroba, bo dzień urzędowo wolny od pracy. Realnie przepracujesz więc średnio 140 godzin miesięcznie.

Zatem robi się - średnio - 7420. Liczmy 19% podatku dochodowego, który musisz zapłacić - zostaje
  • Odpowiedz
@zjadacz_wyjadacz co do B2B bedzie to 8500 netto na FVAT (wiec raczej bedzie mozliwosc odliczenia telefonu,internetu,samochodu,transportu miejskiego itp itd.)

Co do obecnej pracy na konto za UOP wplywy mam rzedu 4200-4300zl netto, wiec ta roznica miedzy B2B bedzie jednak ciut wieksza. Co do B2B na + jeszcze jest to, ze w weekendy jak znajde czas bede mogl swiadczyc inne uslugi wiec moze uda mi sie jeszcze legalnie dorobic ;)

Co do godzin pracy w kontrakcie ma byc 168h miesiecznie, w swieta ta praca raczej tez bedzie czkolwiek nie wiem za jaka stawke.
Co do chorobowego (tutaj raczej ciezko cos przewidziec) jednak w ostatnich latach bylo 0 dni. Urlopu nie wykorzystuje w calosci, zawsze staram sie wziac kase no chyba, ze na sile kaza mi
  • Odpowiedz
@luka-szsz: odliczać możesz też od dochodowego, po prostu jeśli jest FVAT, to odzyskać można trochę więcej :)

Jeżeli planujesz jakiekolwiek dorabianie, to ta forma jest zdecydowanie najłatwiejsza i najbardziej przyjazna zarówno usługodawcy, jak i usługobiorcy.

Co do godzin - zapewne będziesz wystawiał FV na rzeczywistą ilość przepracowanych godzin. 168 odpowiada 21 dniom roboczym i tak się przeważnie przyjmuje. W marcu było 176, ale teraz i w maju po 160. Więc to, co musisz mieć na uwadze koniecznie to fakt, że Twoje wynagrodzenie będzie się trochę wahać, nawet jeśli wyrobisz 100% normy ;) Czasem tych dni może być mniej i niekoniecznie będziesz mieć na to
  • Odpowiedz