Wpis z mikrobloga

Mirki z #bialystok ile wynosi normalna cena wynajmu mieszkania 2 pokojowego? Bo przeglądam oferty to śmiać i się chce. Meliny na obrzeżach zwane apartamentami w centrum za jakieś kosmiczne pieniądze typu 1600 zł ze wszystkim.
  • 28
  • Odpowiedz
@MilczGdyMowisz: @MrPickles: @emcter: @Arczi682:

Myślę, że 1100 - 1200 to rozsądna cena i przejrzałem oferty, to po dłuższym szukaniu da się znaleźć coś sensownego w takiej cenie - co nie jest meliną. Powiedzcie mi jeszcze - co sądzicie o wynajmie z biura nieruchomości - bo widzę że ceny podobne co u prywatnych - jest bardziej restrykcyjne? czymś się to różni?
  • Odpowiedz
@iighlaq_alhabl: Tym, że oprócz miesięcznego czynszu i miesięcznej kaucji na początek płacisz dodatkowo jednorazowo prowizje dla agencji, zazwyczaj w wysokości miesięcznego czynszu

A takie oferty za 1100-1200 potrafią być nieaktualne po 20 minutach od wrzucenia ogłoszenia, dlatego dobrze od razu mieć hajs by w razie bycia zdecydowanym od razu wynająć
  • Odpowiedz
@iighlaq_alhabl: Trochę tak, jak chce się mieć coś sensownego w sensownej lokalizacji (a nie jakieś Słoneczne Stoki, Leśne Doliny czy inne Dojlidy) :) ja jak wynajmowałem to zadzwoniłem na ogłoszenie po 15 minutach od jego wrzucenia. Ale mieszkać na Lipowej (kawalerka 43 metry z oddzielna łazienka, kuchnia i przedpokojem) płaciłem 950 zł + prąd + gaz raz na 2 miesiące. To oferta była naprawdę okazyjna ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@iighlaq_alhabl a gdzie szukasz? Ja ostatnio przeglądałam olx to tam jest srogo #!$%@?, cena z kosmosu i do tego obowiązkowo +500 zł odstępne, zamiast od razu napisać że mieszkanie za 1800, a nie 1300 + odstepne (albo " czynsz płatny dodatkowo").
Wynajmowałam lokal biurowy przez agencje i szczerze się zastanawiam nad wynajmem w ten sposób mieszkania. Szybk, sprawnie, cała papierologia zalatwiona. Odsiew Januszy i brak dywanów na ścianach chyba zrekompensują mi
  • Odpowiedz
@addicted44: dobrze wiedzieć, wcześniej miałem opinię o tych agencjach, że to jakieś złodzieje - które byłe gówno opychają tyle że z prowizją dodatkową. A powiedz - w nieruchomościach podpisuje się umowy na dłużej?
  • Odpowiedz
@iighlaq_alhabl nie wiem jak jest z mieszkaniami, lepiej niech się mirkoeksperci wypowiedzą.

Ale na logikę, biora hajs za posrednictwo więc powinno im latać czy chcesz wynająć na dwa tygodnie czy na dwa lata. Ale zazwyczaj wynajmujący woli wynająć na dluzej.
  • Odpowiedz