Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanko o windowsa i gwarancje

Kupuje laptoka bez windowsa

Mam windowsa na usb ( ͡° ͜ʖ ͡°) raczej wersje dostepna z internetu

Czy jezeli wystapilby problem z kompem np padnie matryca a ja mam pirata windowsa i odesle im go takiego z piratem to trace gwarancje czy cos takiego?
  • 9
@marihlana123: a ja poważnie odpowiadam że zerknięcie w service manual i odkręcenie paru śrubek nie jest problemem/lub nawet zabawa z zatrzaskami w niektórych modelach. Inna metoda obejścia problemu to szyfrowanie całego dysku twardego, co przydaje się ogólnie.

Szczerze wątpię, żeby to miało wpływ na gwarancję, bo serwisant raczej nie ma ochoty na sprawdzanie w każdym komputerze czy jest legalny, tylko wymieni matrycę, sprawdzi czy działa i będzie odklikiwał zrobioną naprawę w
@marihlana123: co wybrałeś? trochę lepszy, a sama konfiguracja to pewnie przychodzi w pudełku od producenta, chyba że napaliłeś się na składaka - więc specyfikacja producenta może zasugerować co dostaniesz.

Swoją drogą, czasy dostępu:

Random Access Memory (RAM) takes nanoseconds to read from or write to, while hard drive (IDE, SCSI, SATA that I'm aware of) access speed is measured in milliseconds.

sprawiają że i tak potencjalne opóźnienia wynikają z innych czynników.