Wpis z mikrobloga

W mózgu noradrenalina zwiększa pobudzenie i czujność, wspiera czuwanie, uwydatnia zapamiętywanie i przypominanie sobie oraz umożliwia koncentrację, a także zwiększa niepokój i lęk, którego nadmiar prowadzi do zaburzeń lękowych


Długofalowe działanie noradrenaliny wiąże się jednak z agresją, pobudzeniem ruchowym i impulsywnym zachowaniem.

Brałem kiedyś wenlaksynę 75mg ER i mirtazapinę 15mg przez około pół roku i powodowała u mnie pobudzenie, byłem aktywny, mniej snu, nie wpływała na libido lecz moim zdaniem miałem niepokój taki wewnętrzny, lęki małe. Teraz jestem na escilatopram 10mg i miansec 10mg i nie mam w sumie takiego niepokoju, lęku lecz brakuje jednak takiej energii chęci do działania i zaburzone libido ale to nie problem. Mam zwiększyć dawkę do 15mg teraz escitalopramu. Cały czas myślę o powrocie do wenlaksyny i tego działania na noadrenalinę ale co mi z tego działania jak potem będę miał niepokój, gdy pracowałem jako kierowca dostawałem sms że jutro w trasę to ten sms powodował u mnie już taki niepokój wewnętrzny taki lęk, i praca też kierowcy w pewnym sensie stresuje, mało snu.. do której wróciłem od kwietnia i nie zawsze mogę wziąć mianserynę nasennie.

Co o tym wszystkim myślicie o działaniu wenlaksyny na noadrenalinę czy może powodować lęki niepokój lub czy komuś pomogła przeciw-lękowo? ?

#medycyna #psychiatria #ssri #snri #depresja #leki
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@Pies_Litwin diagnoza depresja umiarkowana. Podobno wenlafaksyna na nerwicę, lęki pomaga ale u mnie jakoś szału nie było pod tym względem. Dlatego chciałem zapytać czy miał ktoś taki przypadek? Najgorszy był u mnie pierwszy tydzień jak to brałem dużo skutków ubocznych po wzięciu tabletki ale potem minęło. Teraz jestem na escilatopram 15mg i czuję taki spokój wewnętrzny, luz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RudyKot2017: Przegladalem sobie wpisy i trafilem. Ja od grudnia biore, zero lekow. Na poczatku zamulala ale git jest teraz. Nawet jak sie laczy z alkoholem to nic sie nie dzieje. Brak #!$%@? mysli ale tez problem z odczuwaniem emocji. Wszystko jest takie obojetne
  • Odpowiedz