Wpis z mikrobloga

W sobotę kupiłem swoje pierwsze auto od prywatnego właściciela z Polski. W środę jadę je przerejestrować na siebie. Ubezpieczenie wykupione przez poprzedniego właściciela kończy się za około tydzień. I tu moje pytanie: szukać już nowego ubezpieczenia? Tego nie przedłużam bo nie posiadam żadnych zniżek i chciałem załatwić swoje "od zera". Czy może mam poczekać aż przejdę przez przerejestrowanie i badanie techniczne(też jest jakoś do końca kwietnia) i dopiero zabrać się za ubezpieczenie?

Nie orientuję się jeszcze za bardzo w tych tematach, dlatego prosiłbym o doradzenie przez kogoś obeznanego. Miło byłoby, gdyby ktoś pomógł mi też w wyliczeniu składki, ewentualnie podpowiedział jak wygląda sprawa z ratami, bo te chyba najbardziej by mi na tę chwilę odpowiadały. :)

edit. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale tablic nie będę zmieniał bo mieszkam w tym samym powiecie.

#oc #motoryzacja #samochody #ubezpieczenia
  • 10
@rojasQ nie możesz mieć przerwy w ubezpieczeniu jeżeli pojazd jest już zarejestrowany u nas w kraju. Więc jeżeli twoje procedury nie będą trwały dłużej niż do końca tamtej umowy to spoko. Natomiast nawet jak nie załatwisz wszystkiego z ten tydzień to i tak ubezpieczenie masz mieć. Jeżeli będziesz chciał Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
Możliwe, że trochę źle to napisałem bo nie zostałem do końca zrozumiany. :) Nie chodziło mi o to czy może być przerwa, ale o to, czy mogę już teraz się zabierać za załatwianie nowego i "olanie" tej starej polisy. W każdym razie dzięki za pomoc, jakby ktoś jeszcze miał coś do dodania to chętnie poczytam.
@rojasQ: wbij Mireczku do nas na priv, policzymy ofertę z rabatem ( ͜͡ʖ ͡€) poprzednia polisa z automatu Ci się nie odnowi, najlepiej jak zabierzesz się za ubezpieczenie już teraz, im wcześniej tym taniej.