Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirableki mam do was pytanie.
Zainteresowałem się Microsoft Azure i Amazon AWS jednak zauważyłem że zarówno Amazon jak i Microsoft posiadają rok próbny a jako prawdziwy polski Janusz biznesu nie mogłem przejść obok tego obojętnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trochę poczytałem na temat Azure i nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem.

Na początek dostaje 170 eur na wykorzystanie przez 30 dni + przez rok co miesiąc dostaje 750 godzin do Azure B1S jednak jak chciałbym tego dalej używać to po miesiącu muszę zmienić plan na pay as you go.

I tu moje pytanie czy jak po roku zrezygnuje to pobiera mi z karty opłatę za rok użytkowania? I czy jeżeli zostanę to czy doliczy mi do następnego miesiąca tę opłatę?

Wiem że głupie pytanie ale nie chciałbym po roku bawienia się z różnymi usługami dowiedzieć się że jeżeli chciałbym anulować lub przedłużyć muszę zapłacić kilka tysięcy euro za poprzedni rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I to samo pytanie do AWS czy to działa tak samo czy jeszcze inaczej

#hosting #aws #azure #januszebiznesu
  • 9
@Raspajpi: Nie wiem jak to działa w Azure, ale w AWS po zarejestrowaniu konta i podpięciu karty kredytowej dostajesz free tier na rok, przy czym nie wszystkie usługi się na to łapią. Na przykład dostajesz 750h miesięcznie na wirtualne instancje EC2, ale tylko instancje typu t2.micro zjadają godziny w ramach free tier, za inne musisz normalnie zapłacić. Poczytaj sobie tą stronę: https://aws.amazon.com/free/?awsf.default=categories%23featured Jest tam całkiem dobrze opisane co dostajesz w ramach
@Raspajpi: Aws daje Ci free tier gdzie dużo usług przy zamawianiu pokazuje komunikat że to nie dotyczy free i skasują cię za usługę, więc jest fajnie zrobione. Dodatkowo pójdz na warsztaty robione przez aws (cloud builder days) dostaniesz kupon 25$ lub 100$ do zasilenia konta ale nie na wszystkie usługi (ale na większość)
@Raspajpi: Instancja B1S musisz uważać na typ dysku jaki wybierzesz, Standard będą mielić poza free trialem. Ale jest od za.bania usług / API które mają całkowicie darmowy tier. Przy Azure Pay as you go widzisz swoj rachunek za uzycie z dokladnoscia do sekund - wiec nie zaplacisz za nic z góry, chyba ze kupisz sobie reserved virtual machine, ale to nie jest free tier ;)
@piotrow: To akurat wiedziałem i sobie wczoraj tą stronę czytałem ale dzięki :)

@trustME: W sumie prawda ale lepiej było się upewnić ;)

@Klopsztanga: Mam eKartę do konta którą używam do płatności przez internet więc planuje ją podpiąć bo i tak zazwyczaj ma do 100 zł

@mmichal: Dzięki za info poczytam o tych warsztatach i jak będę miał czas to chętnie się wybiorę :)

@Koliat: Dzięki za