Wpis z mikrobloga

2 196 - 1 = 2 195

Tytuł: Spod zamarzniętych powiek
Autor: Dominik Szczepański, Adam Bielecki
Gatunek: biografia, literatura górska
★★★★★★★★★★

Adam Bielecki - pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięczników Gaszerbrum I (9 marca 2012) i Broad Peak (5 marca 2013) oraz zdobywca K2 (31 lipca 2012) i Makalu (30 września 2011).

"Spod zamarzniętych powiek" Bieleckiego przeczytałam idąc za ciosem, zaraz po "Kukuczce" i "Himalaistkach". I jak się okazało było to dobre posunięcie. Wertując karty #ksiazki wciąż mogłam się czuć jakbym razem z Adamem przemierzała zimowe, górskie krainy, piękny, pionowy świat.

Bielecki mówi o sobie językiem przystępnym, stara się wytłumaczyć czytelnikowi od początku do końca czym jest #wspinaczka wysokogórska. Co jest dużym plusem, bo niektóre rzeczy w Kukuczce wydawały się być niedopowiedziane dla laika.

Dużo barwnych zdjęć, kody qr odsyłające do filmików prosto z wypraw. To naprawdę genialny pomysł , na miarę dzisiejszych czasów!

O Bieleckim na początku roku słyszał prawie każdy, w związku z akcją ratunkową Tomka Mackiewicza i Elisabeth Revol na #nangaparbat więc tym bardziej warto przeczytać!

#mezczyznigor #himalaje #himalaizm #gory

#bookmeter
Pobierz elady1989 - 2 196 - 1 = 2 195

Tytuł: Spod zamarzniętych powiek
Autor: Dominik Szc...
źródło: comment_M1ghV8P94Ka9um68yMkUuqRK5q8KOJp8.jpg
  • 2
Dużo barwnych zdjęć, kody qr odsyłające do filmików prosto z wypraw. To naprawdę genialny pomysł , na miarę dzisiejszych czasów!


@elady1989: Również ostatnio czytałem ta książkę, i jestem tego samego zdania. Pierwszy raz się spotkałem z takim czymś, na początku podchodziłem do tego dość sceptycznie, ale wyszło super. Zresztą jak i cała książka, również gorąco ją wszystkim polecam