Wpis z mikrobloga

Plusujcie jedyną otwartą w #zakazhandlu galerie handlową, nikt nigdy nie plusuje normalnych galerii handlowych które otwierają swoje drzwi dla klientów w niedziele :)
Tak, sklepy, nie tylko gastro. Galeria Metropolia ma status dworca wiec handel w niej odbywa się w normalnym trybie


#handel #wolnaniedziela #katotaliban
Rabusek - Plusujcie jedyną otwartą w #zakazhandlu galerie handlową, nikt nigdy nie pl...

źródło: comment_x6YMxrGMdHgwS27s44pWrJDYlK03Xzj3.jpg

Pobierz
  • 77
Może teraz z tym zakazem coś się zmieni ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tennlan: myślę że na pewno sie zmieni, każdy kto będzie chciał obejść zakaz będzie miał tylko metropolie do wyboru w zasadzie. A to dobrze dla każdego kto robi tam zakupy :)
@qwarqq: @Rabusek: ogólnie nie chodzi o to ze można wejść z peronu j tunelu do galerii, przed ustawa usunęli jeden sklep na dolnym pietrze i wstawili tam kasę PKP, dopiero od tego czasu się zalicza jako dworzec bo ma kasę i musi być otwarta żeby ludzie mogli tam kupić bilet
Ci idioci w solidarności nie potrafią planować niczego na za rok, co dopiero na za 4 lat.


@Rabusek:

Związkowcy z Sierpnia 80 niepokoją się o przyszłość zakładów Opla w Gliwicach i koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach. W liście do premiera Mateusza Morawieckiego proszą o spotkanie i podsuwają pomysł "nacjonalizacji" obu fabryk.


http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/569884,fabryki-fiata-i-opla-w-polsce-zwiazkowcy-pisza-do-morawieckiego.html

dejcie nam fabryki i róbmy polskie auta

yyy my tylko chcemy robić auta, #!$%@? z planem

xD
@Piwerolo: wiem, mieszkam na jednej z sąsiednich dzielnic. Wiem że tu też prywatny inwestor budował, ale KP w całej Polsce od dawna ciśnie na zabudowywanie swoich działek w miastach centrami handlowymi, które niejednokrotnie pełnią funkcję dworca same z siebie. To jest pewien aspekt zakazu handlu który wielu pomija koncentrując się na stacjach benzynowych, a tymczasem kasa do budżetu leci nie tylko stamtąd.
@Piwerolo: a peron se dla jaj otworzyli, żeby przy dorocznym spotkaniu z innymi właścicielami galerii się przechwalać „HENIU JA TO MAM PERON, PERON ROZUMISZ, W GALERII HEHE” a nie żeby potem jeszcze sprzedawać bilety czy coś :)
@Rabusek: pewnie liczyli na skanalizowanie ruchu bijącego na wschód od torów przez ich galerię, coś jak wyduszanie kasy z przechodniów na lotniskach ustawiając ciągi komunikacyjne przez sklepy typu WALKTHROUGH. Taki sam cel przyświecał projektowaniu Forum Gdańsk. W skrócie: wymusznie konsumpcjonizmu na ile tylko sie da. Obywatel nie ma się bogacić, obywatel ma kasę wydawać.

@qwarqq: a wiesz ze oni tam sprzedają glownie... meble? ( ͡º ͜ʖ͡º) trochę nie pasuje ta twoja teoria.
Są inne sklepy ofc, ale meblowe to większość.
@Rabusek: mieszkasz tam? Przecież obok jest wielka baltycka która ma 5x więcej osób niż metropolia w normalny dzień handlowy, musieli coś ogarnąć, a akurat to ze jest przy peronie nie znaczy ze celowali w zakaz handlu tylko taka mieli działkę i chcieli mieć więcej klientów którzy przyjeżdzają pociągami tylko do bałtyckiej bo maja wejście z peronu, szkoda tylko ze z ich peronu odjeżdża tylko SKM z której prawie nikt tam nje
@Rabusek: ale wiesz że najemców szukali grubo po rozpoczęciu budowy, a ja mówię o tym jak planowano wcześniej? Skupienie się na meblach to był taki paniczny rzut na taśmę żeby tylko zapełnić boxy i nie było wiochy po otwarciu. O problemach Metropolii ze znalezieniem najemców było głośno, bo nagle się okazało że aktywiści mieli rację i rynek standardowych sklepów w takich galeriach jest zwyczajnie przesycony. Forum Gdańsk jest niby w kapeńkę
@Piwerolo: nie, ale bywam, w ostatnia niedziele udało mi się ogarnąć dzięki temu prezent dla kumpla na urodziny, bo, uwaga, w żabce ciężko kupić puzzle 3D :)
@Rabusek: wiec jeśli tam nie mieszkasz nie wiesz ze metropolia to mega niewypał ale ze głupi ma zawsze szczęście to ich miejsce przy dworcu pomogło im otworzyć w środku kasę i być otwartym w niedziele bez handlu , poza tym większość sklepów w środku i tak jest zamknięta w niedziele bez handlu
@Piwerolo: ale to już decyzja najemców sklepów. Nie wiem w sumie z czego to wynika, bo pip się niczego nie doszukał i mogą być otwarci. Ale jeśli nawet właściciele sklepów udają niewolników.. ;)
@Piwerolo: oho, jakim w porządku? Jak przychodzili do sklepu to wiedzieli jaka jest umowa. W momencie gdy wchodziła ustawa wiedzieli tez ze metropolia będzie najpewniej otwarta.
W porządku z pracownikami xD moi znajomi są #!$%@?, ja studiuje zaocznie, ale oni takiego szczęścia nie maja i wielu odeszła jedyna możliwość na prace przez zakaz handlu.