Wpis z mikrobloga

Mam dwa szczury. Jeden oswojony widać, ze trafił do sklepu od prywatnego hodowcy. Drugi natomiast jechał caaaaałą Polskę, żeby do mnei trafić. Wiem, teraz już wiem, że szczury się adoptuje a nie kuppuje.
Jak oswoic tego jednego szczura? Wystarczy, ze się na niego spojrzę i się chowa. Z klatki wychodzi tylko wtedy kiedy ten pierwszy też wyjdzie.

#szczur #szczury #zwierzaczki #dzuma #czarnasmierc #hasztag
M.....e - Mam dwa szczury. Jeden oswojony widać, ze trafił do sklepu od prywatnego ho...

źródło: comment_Cc71nFLPoei5szqWJXWt3gy2TaIor9Ld.jpg

Pobierz
  • 14
@Mleko_Czekoladowe może być tak że się nie "oswoi" aż do końca bo po prostu ma taki charakter. W szczurach to jest piękne że każdy w stadzie jest inny, ma swoje widzimisię :) podejdź do tego na luzie i daj mu czas. Zobacz co ten szczur lubi np. jakiś konkretny smakołyk (moje uwielbiały takie malinowe dropsy jogurtowe, normalnie szał) i dawaj mu tylko u siebie na rekach, będziesz mu się dobrze kojarzyć.
@addicted44: Łatwo powiedzieć. Wczoraj próbowałem wziąć na siłę to podrapała mi ręke, ugryzła palec i uciekła do domu. Wezmę ją na żarcie chyba. Będzie tylko z ręki dostawać, w końcu dupa zgłodnieje i się złamie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mleko_Czekoladowe próbuj, nie zrażaj się. Ale może być tak że ona będzie taki dzikusek. Miałam kiedyś szczura który nie lubił ludzi ( imię Zgredek mówi samo za siebie), ale jak zachorował to nie schodził mi z kolan i nie chciał zostawać w klatce. Więc moim zdaniem to jest tak że pewnych charakterkow nie zmienimy, ale one i tak wiedzą w razie czego kto jest alfa :)