Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może doświadczył czegoś podobnego?

Wczoraj na treningu, po 4, dość intensywnych, seriach przyciągania wyciągu na siedząco chciałem dobić plecy (robione jako 3 grupa mięśniowa w kolejności, na treningu typu FBW) serią podciągania na drążku do brody, podchwytem. Po trzecim powtórzeniu - a robię je bardzo dokładnie, starając się jak najmocniej zaangażować plecy, do pełnego rozciągnięcia) poczułem bardzo ostry ból z tyłu prawego ramienia. Od razu zeskoczyłem na ziemię i bojąc się, że zerwałem triceps nie próbowałem nawet prostować ramienia, jednak wobec tego, że nie pojawiły się żadne wybroczyny, ani nic co sugerowałoby zerwanie mięśnia, wyprostowałem je i okazało się, że nie mam z tym żadnego problemu. Ból nadal czuję, nie jest on bardzo intensywny i w zasadzie pojawia się tylko przy niektórych ruchach, trudno go też dokładnie umiejscowić, ale mniej więcej w okolicach, gdzie głowa długa tricepsa styka się z jego głową boczną, przy czym jest to raczej głowa długa.

#pytanie - co to może być? Czy możliwe, że złapał mnie jakiś potężny skurcz? Wczoraj trochę to masowałem i wydaje mi się, że dzisiaj jest tylko gorzej, więc może coś tylko naderwałem? Dziwi mnie tylko, że akurat przy tym ćwiczeniu, choć w sumie podczas podciągania całe ramię jest aktywne.

#mikrokoksy #silownia #trening #urazy #mirkokoksy #fbw
  • 5
@Asarhaddon: naciągnięcie, naderwanie cokolwiek. Duże rozciągnięcie + duży ciężar i masz efekty. Dlatego powinno się robić najcięższe ćwiczenia najpierw (po rozgrzewce) bo ja sobie tak bark rozwaliłem na koniec robiąc ciężkie ćwiczenie. Wtedy mięsień słaby, technika do dupy jakieś dziwne ruchy i masz.

Nic z tym nie robić. Unikać ćwiczeń/ruchów, które sprawiają ból i tyle.
@mazakk94: Możliwe, że masz rację, zwłaszcza, że bez problemu mogę prostować ramię pod różnymi kątami a nawet napinać triceps. Z drugiej jednak strony czuję to wyraźnie w ramieniu. Wczoraj, kiedy to się stało wydawało mi się, że ból jest wyżej, tam gdzie triceps wchodzi pod bark, a dzisiaj już sam nie wiem.