Wpis z mikrobloga

Jak radzicie sobie z takimi "mroźnymi porankami"? 7 stopni na zewnątrz i wieje, a muszę na moto do pracy 40 km dojechać. Mam dobrą kurtkę tekst z 2 podpinkami. Dodatkowo, zakładam cienką bluzę pod to i t-shirt. powiem szczerze, że rewelacji nie ma, a nie jeżdżę jakoś szybko. Modeka tacoma. Mam też kominiarkę. Najzimniej w ogóle jest w kolana. Jakieś tipy?
#motocykle
  • 17
@Thenewonee myślę że gdzieś ci podwiewa przez kurtkę. Ja mam zwykła z 4f dojeżdżam rano 20km I nie ma problemu. Najgorzej jest przy rękawicach, jak mankiety są źle zapięte to sporo powietrza wlatuje. Rano nakładam spodnie tekstylne na zwykłe i w nogi jest ciepło.
@Thenewonee mi przy 7 zimno tylko w dlonie i troche stopy. Na gore zakladam kurtke z 2 podpinkami, termiczna koszulkę, a jak chce jeszcze troche to jakis ciebki sweter, nogi to kalesony.
@lukasz_: Super sprawa ale problem zapewne przy zdejmowaniu tego? Dojeżdżam do pracy i co? Do łazienki przebierać się? Bo chodzić w tym to pewnie średnio bo człowiek zaparuje :D. Dodatkowo to bielizna na chłodniejsze poranki. Rozumiem, że na upały nie ma sensu tego używać jak zwykłą bieliznę termoaktywną?
@Thenewonee a może to nie jest dobra kurtka? Ja jeździłem też w zimie, ubierałem zimowe termoaktywne + ciuchy tekstylne z podpinką i było ok. Tylko rękawice zmieniłem na cieplejsze a jeździłem nawet przy ujemnych temperaturach jak szklanki nie było.
Najzimniej w ogóle jest w kolana. Jakieś tipy?


@Thenewonee: radzę czym prędzej wyposażyć się w choćby jeansy motocyklowe z ochraniaczami na kolana, które przy okazji dobrze też chronią od zimna, inaczej to na starość reumatyzm mocno da w kość.
Wbijasz do Decathlonu i bierzesz koszulke termoaktywną z długim rekawem i kalesony termoaktywne (to sie nazywa chyba legginsy meskie lol).Przez to że nie ma napisu "motocyklowe" kosztuje 29zl nie 129 ( ͡º ͜ʖ͡º)