Wpis z mikrobloga

@kuba560x : bo myślą samodzielnie, a nie biorą za niepodważalne źródło prawdy jakieś stare księgi z bajkami o wężu szatanie lub inne (w zależności od rejonu świata, w którym się wychowali). Można być ateistą, agnostykiem, deistą itp itd, ale na podstawie własnych przemyślrń, a wiara w pana co chodził po wodzie i zamieniał wodę w wino jest po prostu słaba ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kuba560x Uwielbiam ten argument, że nikt nie udowodnił, że Boga nie ma. Bo przecież na to, że Bóg istnieje jest dowodów całe mnóstwo ( ͡º ͜ʖ͡º) @nieocenzurowany88 No i nie zapominaj że dla katolików najważniejszym wydarzeniem jest zmartwychwstanie Jezusa. Nie było go w grobie, znaczy zmartwychwstał. To że jego wyznawcy mogli #!$%@? cialo z grobu a pilnujących go żołnierzy przekupic jest przecież niemożliwe. Dyskusja podobna
  • Odpowiedz
@kuba560x : no nie wiem jak to nazwać, gdyby zamiast Jezusa Chrystusa był Wielki Krasnal czy cokolwiek innego i twoja rodzina by się do niego modliła i wszyscy w kościele, do którego byś z nią chodził od dzieciństwa + dodatkowo w szkole miałbyś lekcje religii o krasnalu to dzisiaj byś w niego wierzył. Gdybyś się wychował na Bliskim Wschodzie w muzułmańskiej rodzinie, to byś się modlił do Allaha, a nie Jahwe.
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: Ale żaden nie jest (niestety) ostateczny i niepodważalny. Te, z którymi miałem styczność, i które mniej - więcej rozumiem, to dowód kosmologiczny (dla mnie całkiem przekonujący), ontologiczny św. Anzelma (mniej przekonujący). Kant czyni Boga "postulatem praktycznego rozumu" i warunkiem istnienia obiektywnej moralności i z tym już muszę się zgodzić. Konsekwentnie przemyślany ateizm będzie prowadził do nihilizmu.
  • Odpowiedz
@kuba560x: poszukaj sobie zależności między religijnością i dobrobytem w danych krajach, religijnością i przestępczością, wynikami testów inteligencji, ja nie jestem google nie będę ci wszystkiego dawał na tacy, jeżeli dla ciebie to nie jest oczywiste i jeszcze domagasz się badań to... współczuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) poszukaj se
  • Odpowiedz